Ciechocinek to miasto usytuowane w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to miejscowość wypoczynkowa. Znajduje się tam wiele szpitali uzdrowiskowych. Część uzdrowiskowa bogata jest w liczne tereny zielone – parki i skwery. Najbardziej znanym ogrodem spacerowym jest Park Zdrojowy, z licznymi gatunkami roślin – drzew oraz rabat kwiatowych. Znajduje się tam także pijalnia wód mineralnych. O każdej porze roku do Ciechocinka przybywa wielu kuracjuszy.W mieście mogą zwiedzić także: tężnie zaprojektowane przez Jakuba Graffa, fontannę „Grzybek”, świątynię św. Piotra i Pawła, zespół Łazienek, zrobiony z drewna Teatr Letni, warzelnię soli z 1830r. oraz zameczek przedsiębiorstwa „Uzdrowisko Ciechocinek”.

ciechocinek
Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

W Ciechocinku wszyscy znajdą miejsce dla siebie. Nie jest to tylko i wyłącznie miejsce przeznaczenia dla staruszków. Jest tam też wiele bardzo fajnych hoteli.

Zainteresował Cię nasz wpis? Masz ochotę na kolejne? Wobec tego jesteśmy w witrynie (http://magdaklimczak.com/) – trzeba kliknąć w poniższy link i przeglądać nowe opisy.

Jednym z najsłynniejszych hoteli w Ciechocinku był – Hotel Karola Müllera, zlokalizowany w Parku Zdrojowym. Został wpisany do wykazu zabytków w 1987. Niefortunnie spłonął w 2008. Koniec końców został rozebrany w 2013. W dzisiejszych czasach hotele w Ciechocinku cechują się bogatą ofertą dla swoich klientów oraz wysokim standartem oferowanych usług. Proponują weekend lub dłuższy urlop połączony z pobytem w spa http://www.kasun.pl/ i całkowitą odnową biologiczną. Pozwala to kuracjuszom złapać oddech , zaczerpnąć sił witalnych, upiększyć ciało i rozluźnić umysł.

W nowoczesnych domach gościnnych znajdują się też Kompleksy Konferencyjno-Szkoleniowe przystosowane do organizacji różnorodnych form mityngów biznesowych, konferencji i kształceń. Miejsca te łączą ze sobą ofertę noclegową, wypoczynkową z szerokim zapleczem konferencyjnym oraz mnóstwem interesujących zajęć dodatkowych. Osoby przebywające w kompleksie służbowo, mają do dyspozycji sale konferencyjne, kompletnie wyposażone w najwyższej jakości sprzęt audiowizualny, mające klimatyzację oraz funkcję całkowitego zaciemnienia. Oprócz tego w większości hoteli znajdują się też: kręgielnie, kawiarnie, siłownie czy baseny. Obiekty oferują także catering i wyżywienie w niezwykle niskich cenach.

Łazienki II Resort Medical &SPA w Ciechocinku
Autor: http://lazienkiresort.com
Źródło: http://lazienkiresort.com

Osoby uczestniczące w szkoleniach mogą w wolnym czasie udać się na organizowane na terenie hotelu potańcówki, karaoke czy tematyczne wieczorki. Goście mogą także użytkować hotelowy ogród, gdzie często organizowane są pikniki z ogniskiem. Hotele w Ciechocinku to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną spokojnego miejsca nie tylko w celach prywatnego wypoczynku, ale i na spotkania biznesowe.