W zimą, gdy temperatury spadają mocno poniżej zera, ważny jest właściwy ubiór. Nikt nie chce przecież drżeć z zimna za każdym razem kiedy wychodzi na zewnątrz pospacerować bądź też w drodze po zakupy lub na uczelnię.

Właściwie dobrana odzież, która zagwarantuje nam komfort termiczny i uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest szczególnie ważna kiedy kiedy planujemy wycieczkę w Tatry czy też Karkonosze.
O fakcie, iż góry w okresie zimowym są w stanie być wyjątkowo niebezpieczne nie ma chyba potrzeby tłumaczyć. Kiedy wybieramy się nawet na mały SPAcer na górskie szlaki, musimy zachować szczególną ostrożność jak i zatroszczyć się o wyposażenie a także ubiór. Podstawowymi aspektami na jakie musimy zwrócić uwagę są buty – gwarantujące komfort ciepła, posiadające dobrą podeszwę jak również gwarantujące wysokie parametry jeżeli chodzi o wodoszczelność. Kolejnym nieodzownym tematem jest dobrej jakości kurtka. W ostatnim czasie szczególnym wzięciem mogą pochwalić się kurtki softshell, czyli lekkie, techniczne kurtki, jakie są odporne na działanie wiatru i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Trzeba jednakże pamiętać, że znakomita większość tego typu ciuchów nie ma właściwości, jakie zabezpieczą nas przed deszczem.
sklep militarny
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie rozrosła się oferta sklepów jakie oferują różnego rodzaju odzież, jaka na pewno przyda nam się w górach ale również na biwakach bądź dłuższych wycieczkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich warto również sprawdzić miejsca, jakie zazwyczaj znane są głównie miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym znajdziemy szeroką ofertę różnego typu sprzętu survivalowego lecz nade wszystko dobrej jakości odzież (więcej informacji).