Zewnętrzny objaw starości decyduje o tym, że czujemy się skłonni do sztucznego odmładzania. Powstawanie zmarszczek czy problemy nadmiernego owłosienia to naturalne procesy, które przechodzimy zwykle inaczej. Co jednak, kiedy przychodzą one zbyt szybko osłabiając przy tym nasz wygląd? Sposobem na usuwanie zmarszczek jest zabieg u specjalisty w placówce medycyny estetycznej.

medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
W takim miejscu nie tylko usuniemy zmarszczki, ale też zmienimy własną sylwetkę dzięki najnowszym technologiom czy nadamy starzejącej skórze i paznokciom dawny urok. To wszystko pod okiem specjalistów. Zamykanie drobnych naczyń krwionośnych, a więc działania bezpośrednio w organizmie są realizowane w ramach tak zwanej laseroterapii. Dzięki niej usuniemy także drażniące nas owłosienie.

Przy decydowaniu się na podobne operacje chwilowo „odmładzające” bierzemy pod uwagę wystąpienie efektów ubocznych. Placówki, takie jak polecana klinika medycyny estetycznej w Krakowie, funkcjonują dzięki doświadczonej kadrze, mającej w dorobku tysiące godzin zabiegów, równie dużo samych zabiegów na klientach.

Długotrwałe usuwanie zmarszczek odbywa się przez wstrzykiwanie specjalnych substancji (tzw. wypełniaczy). Na pierwszy rzut oka kojarzymy zabieg z czołem – miejscem typowej „identyfikacji”. Jednak zmarszczenia to nie tylko przestrzeń między oczami a włosami. Wypełniaczami wyeliminujemy także fałdki występujące dookoła ust, w okolicach szyi i dekoltu. Przez zabieg korygujemy również podniszczone kąciki ust, kształt podbródka, a nawet skórę dłoni.

Rezultaty naoczne operacji estetycznych nie trwają wcale wiecznie. Ich działanie specjaliści oszacowują na (w przybliżeniu) kilka miesięcy do roku. Konkretne odmłodzenie uwarunkowane jest kilkoma czynnikami, m.in. od przyswojenia substancji, stylu życia czy intensywności preparatu. Stawiajmy na substancje, które nie mają przeciwwskazań i które można spokojnie wszczepiać podczas kolejnych zabiegów.

Nienaganna twarz staje się coraz bardziej pożądana. Nie tylko sławy sięgają po zabiegi u specjalistów medycyny estetycznej. Kluczowe w tej sytuacji pozostaje dokładne przemyślenie tej decyzji. Po zabiegu na twarzy rozpoczynamy życie z „odmłodzonym” ja. I to od nas zależy jak rozsądnie poprowadzimy kolejne zabiegi.