Jednym z głównych elementów nowoczesnej kobiety są torebki. O ile panowie doskonale dadzą sobie radę bez niej, to większość pań bez jej posiadania nie może sobie wyobrazić życia – przecież trzeba gdzieś nosić mnóstwo najróżniejszych drobiazgów, jakie i tak w licznych przypadkach nie są potrzebne, ale trzeba je przy sobie mieć.

Oprócz tego torebki są doskonałym uzupełnieniem eleganckiego stroju, podkreślają jego charakter i równocześnie zmysł smaku oraz styl właścicielki. Jednak jak okazuje się przeważnie, w praktyce żadnej kobiecie tylko jedna torebka nie wystarczy – będzie ona musiała ich mieć co najmniej kilka, za każdym razem odpowiednio dobierając ją do ubioru. I przeważnie każda z nich jest inna, ma inny kolor, stylistykę i materiał z którego została uszyta, no i rzecz jasna będzie pasować na inne okazje. Jeżeli jakaś pani będzie chciała, żeby jej torebka pasowała do wyglądu i okoliczności, to powinna się trzymać kilku zasad. Nie są one bardzo trudne do spamiętania, a ich użycie z pewnością pozwoli uniknąć dużych wpadek. Tutaj więcej: aktówki skórzane.

Pierwszą taką zasadą jest wybór wielkości torebki w zależności od tego, na jaką okazję ona będzie. Na wieczorne wyjście na kolację torebka raczej być powinna nieduża, a na zwykłe wyjścia do pracy czy na zakupy dużo lepsze będą pojemne, do których zmieści się wszystko, co będzie potrzebne.

Torebka damska
Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com

Następna zasada to dobór torebki pod względem kolorystycznym. Dzisiejsza moda zmieniła się znacznie i konieczne już nie jest, żeby torebka pasowała do kapelusza czy też butów. Zobacz więcej: .

Wręcz odwrotnie, powinna być ona nie dopełnienie stroju, lecz jego istotnym elementem, dzięki czemu można sobie pozwolić na bardziej lub mniej odważne zestawienia. Rzecz jasna kolorystykę całości należy dobrać ze smakiem, bo inaczej po prostu będzie się wyglądać śmiesznie, ale to najlepiej się zobaczy, jak się stanie przed lustrem. Jeśli jakaś pani ma kłopot z wyborem odpowiedniej torebki dla siebie to na pewno może jej pomóc jakaś duża hurtownia torebek – tam przeważnie będzie taka propozycja, że bez większego problemu znajdzie się coś ciekawego.