Trend na produkty ekologiczne pokazuje, że wybieramy kosmetyki i pożywienie wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w przyjemnym opakowaniu jest zdrowe. Decydując się na kosmetyki naturalne, należy zacząć od dobrego producenta.

Miejsce oznaczone tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze zawiera dokładnie to, czego szukamy. Mylące potrafią być też nazwy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać zupełnie inne ingrediencje. Pierwszym krokiem wydaje się zatem wybór właściwego miejsca na zakupy.

Masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany wątek? Jeżeli tak, to odszukaj stronę (http://www.securityservice.pl/pl/czystosc.html), która przedstawia równie ważne dane – są one niesamowicie wciągające.

Dobry sklep ekologiczny poleca swoim klientom przede wszystkim artykuły z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i niezawierające konserwantów.

krem do twarzy aa
Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Sprawdzaj skład

Wszystkie istotne szczegóły kryje rzecz jasna etykietka i to ona rozwiewa tajemnice produktu. Jeśli jest przepełniony liczbami, to możemy mieć pewność, że to tylko powierzchownie eko wyrób. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym oczywiście lepiej. Najwyższej klasy wyroby nie zawierają syntetycznych zapachów i nie powinny powodować alergii.

Pożywienie spod znaku eko

Pamiętajmy, że żywność niekoniecznie oznacza ekologiczne uprawy. W tym wypadku standardy ustala UE i to ona informuje o konkretnych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być więc sadzone na zdrowej ziemi i bez używania chemicznych oprysków(ceneolokalnie). Decydując się na choćby olej z wiesiołka, podobnie jak w przypadku kosmetyków należy przeczytać jego skład. Naturalnie wszystkie extra składniki powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko (hurtownia żywności ekologicznej – https://bioplanet.pl/) cenie

Z dnia na dzień oswajamy się z tym, że za jakość trzeba płacić nieco więcej. Bez względu na wszystko w tej kwestii również nie należy zbytnio ufać wysokim cenom. To następny chwyt sprzedażowy, który jest oparty właśnie na tej ludzkiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki są droższe, ale nie są to produkty na tyle ekskluzywne, żeby mogli kupować je jedynie najbogatsi.

Rozsądny wybór

Często zakupy zaczynamy sondażem w Internecie – zgłębiamy opinie o dostawcach, dokonujemy wyboru sprawdzonych producentów (polecana strona). To korzystny sposób, choć realnie używają go tylko uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w rzetelnym sklepie takiego problemu nie ma.