Każda kobieta na co dzień stawia na przynoszącą efekty pielęgnację idącą w parze z utrwalaniem uczesania. Bardzo często te dwie czynności możemy połączyć, uzyskując naprawdę świetne rezultaty. Jak to osiągnąć?

Bea Beleza
Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest używanie sprawdzonych produktów do włosów, na przykład kosmetyków do włosów Wella. Przy krótszych fryzurkach, polecanych zwłaszcza latem lub kiedy uprawiamy sporty, o objętość i podniesienie u nasady możemy zadbać już podczas mycia, stosując szampon dodający objętości. Na dopiero co umyte włosy można nanieść preparaty, które podniosą je przy skórze głowy i nieco je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki unoszące włosy u nasady lub inne kosmetyki do włosów Wella, jakimi można osiągnąć taki efekt wizualny). Pozwoli to na sprawne ułożenie fryzury na grubej szczotce czy po prostu używając palców i grzebyczka do tapirowania. Potem wystarczy tylko wzmocnić ją lakierem. Oczywiście takie warunki atmosferyczne, jak silny wiatr albo wilgotne powietrze, będą działały niekorzystnie, dlatego warto mieć w swojej łazience preparaty z linii kosmetyków używanych przez fryzjerów Wella Professional, które zapewnią mocniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zwykle są także bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty czynniki pielęgnujące, witaminy, naturalne oleje i woski – więcej opcji. O krótsze fryzury łatwiej się zatroszczyć, ponieważ często kilka ruchów grzebienia wystarczy, aby je ujarzmić. Czasami wysychają naturalnie i nie wymagają stosowania prostownicy czy lokówki, dlatego nie są tak bardzo wystawione na uszkodzenia spowodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem dmuchającego powietrza, jak dłuższe pukle. Do układania włosów krótszych idealnie sprawdzą się różne pasty albo kremy. Przy kosmykach długich trosce o włosy należy poświęcić dużo więcej czasu. Szalenie istotne jest wtedy chronienie końców przed rozdwajaniem się i laminowanie kosmyków na całej długości przed suszeniem lub prostowaniem. Wówczas świetnie sprawdzi się maska regenerująco-ochraniająca i inne kosmetyki Alterna posiadające cechy termoochronne.

Należy również zadbać o ich odżywienie. Tak się składa, że włosy dłuższe i lekkie mogą mieć tendencje do puszenia się, szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna zastosowane zaraz po myciu, na przykład serum wygładzające, oraz do wzmocnienia uczesania, jak ekstra mocny lakier do włosów, z pewnością pomogą zapobiec ich skręcaniu się – .

Jest dość dużo serii, które poza cechami pielęgnacyjnymi mają też cechy wzmacniające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są wytrzymałe i sprężyste, a przy tym dobrze się układają i trzymają się przez cały dzień.