Swoim kształtem przypominają kojarzone z wczesnych lat kapcie. Obecnie nie patrzymy na nie przez pryzmat staroświeckości, a ekstrawagancji i wymyślnego designu. To zasługa przede wszystkim materiałów roślinnych (len, konopie, juta), z których kombinacji wykonana jest przeważnie podeszwa, albo czub buta. Mowa oczywiście o espadrylach – nie tylko płaskich, dwuwarstwowych balerinkach do komfortowego i zdrowego przemieszczania się.

Twórcy wymyślili dla swoich klientów kombinacje włókien naturalnych i tkanin również w przypadku butów na koturnach i sandałów. Wysokość podeszwy w espadrylach
buty
Autor: S’Portofino
Źródło: S’Portofino

oscyluje między trzema (najcieńsza podeszwa) i ośmioma (koturny) centymetrami wysokości.

Ten tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis oprawki damskie, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą fascynujące.

Dla kobiet w grę wchodzi odsłanianie lub zasłanianie pięt. Tego rodzaju rozwiązania występują szczególnie w przypadku podwyższonych koturn.

To przykuwający wzrok artykuł, ale dodatkowo zobacz także inny podobny oraz równie nietuzinkowy materiał – my zalecamy to opracowanie.

Przed paniami stoi więc całkiem pokaźny wybór, biorąc pod uwagę i gabaryty podeszwy, i kolorystyczne zachcianki (www). Dysproporcje w cenach to efekt różnicy w wykonaniu cholewki i podeszwy. Wykonana jest ona ze sznurka lub włókna plecionego. Na życzenie klient może wybrać ciekawy, unikalny projekt butów, od prostego, w jednym kolorze po kombinacje różnych symboli – biorąc pod uwagę zmysł twórczości i paletę kolorów można już obmyślać wymarzonego espadryla!

Buty rodowodzie katalońskim nie są, jakby się wydawało przez pryzmat mody, wyłącznie domeną kobiet. Również panowie wybiorą na espadrylowym rynku coś dla siebie.
buty
Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Wprawdzie modeli jest mniej, lecz wyłącznie dlatego, iż panowie – nie noszący butów na obcasie – nie włożą, a tym samym nie kupią dla siebie butów na koturnie – nie inaczej jest jeśli chodzi o espadryle. Oferta dla panów to zwłaszcza bogactwo płaskich, wręcz „kapciowych” modeli.
Najtańsze buty będące połączeniem tkanin i podeszwy pochodzenia roślinnego dostaniemy w serwisach internetowych już od kilkunastu złotych. Będą one bazowały na płaskiej podeszwie i niskiej jakości materiale, najczęściej w jednym kolorze. Wykonanie, jakość materiałów i design – wszystkie te komponenty odgrywają rolę przy wyznaczaniu ceny butów. Za espadryle naprawdę dobrej klasy zapłacimy powyżej dwustu złotych . Dobre, przyciągające uwagę buty – niekoniecznie luksusowe espadryle, to widełki pieniężne w okolicach 70-100 złotych.