Odzieży dla panów zazwyczaj poświęca się znacznie mniej uwagi niż tej dla kobiet. Nie oznacza to jednak, że panowie nie muszą zwracać uwagi na to, co na siebie zakładaj. Wypływa to w jakimś stopniu z faktu, że ubiór męski jest bardziej uniwersalny od damskiego. Przykładowo na różnorodne imprezy mężczyzna może założyć garnitur i będzie to preferowany rodzaj stroju. Kobiety z kolei na każde wydarzenie mają odmienną kreację.

Moda męska
Źródło: http://pixabay.com
Niemniej jednak istnieją i dobrze funkcjonują domy mody dla panów. Moda dla mężczyzn jest także prezentowana na wybiegach, choć często akurat tam pokazywane są elementy odzieży raczej nietypowe i niefunkcjonalne. Ubrania męskie może być tematem rozległym i ciekawym.

Ubrania na latoOkres lata jest szczególnym czasem, kiedy to jest konieczność ubierania się w sposób jak najbardziej lekki. Panie w tym czasie zakładają sukienki i spódnice. Panowie natomiast preferują krótkie spodenki. Często jednak panowie nie pozwalają się namówić do zainwestowania w sandały i w okresie letnim chodzą w zakrytych butach. Tymczasem jest to bardzo niekorzystne dla skóry i może być powodem odparzeń przy upałach. Z kolei męski ubiór elegancki nie w każdej sytuacji zawiera w sobie wersję letnią.

Kapelusze
Źródło: http://pixabay.com

Tak samo jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszczalne są przykładowo koszule z krótkim rękawem. Wciąż jednak muszą to być koszule eleganckie, z kołnierzykiem. W większości wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez możliwości odstępstw. Standardowym zestawem większej części mężczyzn w okresie letnim są szorty, zakryte buty i koszulka.

Sklepy z odzieżą męskąDziałają wyspecjalizowane sklepy, oferujące jedynie ubrania męskie. Są to jednak w większości sklepy, gdzie do kupienia są części garnituru i dodatki. Najczęściej w jednej placówce z odzieżą znajduje się kolekcja damska i męska. Dodać jednak należy, że kolekcja męska bardzo często jest o wiele mniej licznie reprezentowana. Można też zaobserwować większe ceny przykładowo męskich spodni w stosunku do damskich. Dowolny kardigan dla mężczyzny będzie kosztował o wiele więcej niż sweter damski w ramach tego samego sklepu. Tendencja ta jednak z wolna się zmienia.