Pewex jest bardzo znaną marką na całym świecie, która w czasach prl posiadała niesłychanie gigantyczny asortyment artykułów. Między innymi proponowała ona ubrania damskie oraz męskie, obuwie, różnorodne akcesoria do domu i mieszkania i tak dalej.

Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego Pewex powstało w Warszawie w roku 1972. Jego działalność była określana jako faktycznie luksusowa, bo w pewexie można było dostać niemało rozlicznych produktów, które standardowo w czasach PRL były trudno osiągalne.
pewex
Źródło: flickr.com

W pewexie można było zdobyć zarówno towary lokalne jak także zagraniczne, gdzie w większości wypadków towary polskie charakteryzowały się o wiele większą jakością. Wśród rozległego asortymentu można było odszukać takie rzeczy, jak alkohole, zabawki, kosmetyki a także odzież, rozmaite artykuły spożywcze, narzędzia i materiały budowlane i dużo innych. Jednym słowem można zakomunikować, iż można tam było zdobyć praktycznie wszystko (szukasz oryginalnych rzeczy?–>sprawdź na pewex.pl).

Bezspornie można powiedzieć, iż Pewex w czasach PRL należał do naprawdę renomowanych i promowanych marek. Czasy PRL nie były łatwe i porządnie pamiętają to osoby, jakie w tamtych czasach się wychowywały, multum produktów było niezmiernie ciężko dostępnych a w wielu sklepach często można było natrafić na rozległe pustki. Nie tylko samo uzyskanie artykułów było ciężkie, gdyż by coś kupić trzeba było czasem stać przez mnóstwo godzin w długich kolejkach. Nic więc dziwnego, że kiedy zaistniał Pewex sytuacja ludzi bardzo się zmieniła, rzecz jasna na lepsze.

pewex.pl
Autor: pewex
Źródło: http://pewex.pl/

Historia marki Pewex jest bardzo duża, na pewno powinno się poznać parę ciekawostek na ten temat. Jak już wspomnieliśmy Pewex pojawił się w Warszawie w 1972 roku, w roku 93 po raz pierwszy pozostał złożony wniosek o upadłości przedsiębiorstwa. Firma nadzwyczaj szwankowała, aczkolwiek wniosek zniesiono. Jednakże po jakimś czasie znów poczęły napływać analogiczne wnioski, przez co w roku 1996 została utworzona ugoda bankowa i Pewex został przeistoczony w spółkę, w której część akcji zamieniono na wierzytelności.