Myślistwo, oprócz umiejętności i zdecydowania wymaga również przygotowania. Każdy myśliwy powinien posiadać stosowne akcesoria oraz ubranie myśliwskie, dzięki którym polowanie będzie udane.

Myśliwy powinien przezwyciężać każde warunki pogodowe i każde, nawet najcięższe warunki, które mogą spotkać go w lesie. Nie trzeba przecież opisywać nieprzyjemnego uczucia, które odczuwamy po wielogodzinnym spacerze w ciasnych butach czy
url
Autor: Michael Vadon
Źródło: http://www.flickr.com

niewygodnej odzieży. Wszystkie te elementy stroju myśliwego są niesamowicie istotne na polowaniu.

Zakupów najlepiej jest dokonywać w sieci, ze względu mając na uwadze większy wybór produktów dostępnych od ręki. Jaki zatem strój musi posiadać myśliwy w trakcie polowania? Ze zrozumiałych powodów, największe znaczenie ma jakość. Osoba zajmująca się łowiectwem spędza często nawet parę godzin na czatach, dlatego konieczna jest wodoszczelna oraz ciepła kurtka. Ochrania na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie ogranicza ruchów i ułatwia maskowanie.

Nie czekaj – jeśli podoba Ci się nasz artykuł, to do zweryfikowania (https://www.jagna.pl/) są także zbliżone zagadnienia na witrynie, która widnieje pod podanym linkiem.

Dobrze, gdy kurtki myśliwskie – na przykład takie: okrycia wierzchnie myśliwskie na – są uszyte z cichego materiału, o czym jesteśmy poinformowani na metce lub w opisie kurtki. Odzież myśliwska to nie tylko kurtka, lecz i wodoszczelne spodnie, bluza, polar myśliwski oraz obuwie. Pełniące istotną rolę, nie tylko ze względu na komfort użytkowania, ale także bezpieczeństwo.

W sklepach myśliwskich znajdziemy również koszule: w kratę, jednokolorowe i wizytowe które z całą pewnością nadadzą szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich uroczystościach. Do koszuli dobrze jest dopasować krawat z łowieckimi motywami. Przydatnym dodatkiem może okazać się kamizelka – ciepła na polowanie lub bardziej elegancka na myśliwskie spotkania. Sklepy posiadają w sprzedaży nawet specjalne ubrania myśliwskie, odporne na działanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie naturalnego zapachu ludzkiego. Wówczas myśliwy może podejść bliżej do zwierzęcia. Zapamiętajmy, jedynie należyte wyposażenie myśliwskie pozwoli czuć się bezpiecznie i czerpać satysfakcję z polowania.