Powszechność zabiegów dermatologicznych na terenie kraju zwiększa się niezmiennie od jakiegoś czasu. Polki zauważyły, że specjalistyczne zabiegi wykonywane przez kosmetyczkę są bardziej skuteczne, niż tradycyjne sposoby pielęgnacji urody. Przed pójściem do gabinetu kosmetycznego dobrze jest jednak poszerzyć wiedzę na temat oferowanych zabiegów. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę. Droższe zabiegi są nierzadko dla skóry z alergią lub w jakiś sposób delikatnej. Z tego powodu przed wybraniem się do gabinetu powinno się skontrolować skrupulatnie wskazania i przeciwwskazania i nie wybierać według ceny. W branży kosmetycznej nie w każdym przypadku wyższa cena oznacza bardziej efektywny zabieg.

wellderm - logo
Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najpopularniejsze zabiegi
Do najczęstszych usług dokonywanych w salonach kosmetycznych należy mikrodermabrazja (sprawdź moje źródło).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg przypominający peeling, ale polegający na złuszczaniu naskórka przez o wiele drobniejsze elementy. Zapewnia to bardziej skrupulatne oczyszczenie skóry niż przy użyciu tradycyjnych kosmetyków. Taki profesjonalny peeling bywa wykonywany również na wrażliwej skórze. Będzie to jednak znacznie droższa czynność, ponieważ do delikatniejszej skóry wykorzystuje się diamentowe cząsteczki. Mikrodermabrazja diamentowa (źródła) jest również korzystna dla osób z alergiami, podczas takiego zabiegu nie tworzy się pył, który może być silnym alergenem. Tego rodzaju usługa pomaga wyeliminować trądzik oraz ślady potrądzikowe, niewielkie przebarwienia.

Eliminowanie przebarwień skóry
Tak samo często wykonywanym zabiegiem na skórę jest usuwanie przebarwień. Najskuteczniejsze i do tego najczęściej wybierane, mimo swojej wysokiej ceny są kosmetyki firmy Cosmelan. Leczenie takim środkiem dzieli się na dwa etapy, specjalistyczna porada dermatologa jest jednak wymagana. Każda skóra może w inny sposób reagować na specyfik. Pierwszy etap to maseczka nakładana na cerę z przebarwieniami – zazwyczaj jest to skóra dekoltu, szyja i twarz. Kolejny etap ma na celu utrzymanie rezultatów uzyskanych po usunięciu maseczki, do tego celu używa się specjalnego kremu wytworzonego przez uprzednio wspomnianą firmę. Ten krem można także wykorzystywać samodzielnie do domowego usuwania przebarwień na skórze.