Od dłuższego czasu jednym z najważniejszych zabiegów kosmetycznych jest redukowanie zbędnego owłosienia. W przypadku mężczyzn będzie to przede wszystkim golenie zarostu na twarzy. U pań wyboru okolic do usuwania owłosienia dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i rodzaj włosów. Jest to w takim razie sprawa osobista.

Dbaj o nogi w pracy i w domu
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Depilacja może odbywać się różnymi metodami. Poza środkami tradycyjnymi obecnie często stosuje się do tych zabiegów nowoczesny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Odmienne formy charakteryzują się także różną skutecznością, przejawiającą się głównie w tempie ”powracania” owłosienia.

Depilacja samodzielna

Usuwania niechcianego owłosienia można dokonywać własnoręcznie różnymi metodami. Podstawową jest golenie. Dawniej do tej czynności używane były brzytwy oraz żyletki. Aktualnie najpopularniejsze wykorzystywane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, czasami mają również wymienne wkłady. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają stosowania środków kosmetycznych w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety nie jest wysoka, włosy bardzo szybko odrastają. Tutaj więcej newsów: markowe kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub na baterie. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość wielokrotnego wykorzystywania oraz komfort w stosowaniu. Są także skuteczniejsze od tradycyjnych maszynek. Depilatory dla pań to urządzenia stale ulepszane; wciąż jednak używanie ich wiąże się z bólem. Podobnie kwestia przedstawia się w przypadku plastrów do depilacji. Tę metodę również można wykorzystywać samodzielnie. Służy jednak do depilacji tylko niektórych miejsc, ponadto odznacza się dużym poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Depilacja w salonie kosmetycznym

Coraz więcej osób decyduje się na depilację w gabinecie kosmetycznym. Koszty tego typu usług są znacznie wyższe niż w razie depilacji na własną rękę, są jednak o wiele skuteczniejsze. Sporą popularność zyskało w ostatnim czasie stosowanie takich technologii jak laser diodowy. Tak samo popularna jest fotodepilacja. Obydwie usługi są stosunkowo mało bolesne, odznaczają się za to dużą skutecznością. Ich koszt jest zróżnicowany w zależności od okolicy, z której usuwa się włosy.