Pedikiur jest to jeden z ważniejszych oraz najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach piękności. W szczególności w letnim sezonie, kiedy ilość zabiegów pedikiur jest w znaczącej przewadze nad pozostałymi.

pielęgnacja włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
frezarka activ
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kosmetyki do higieny intymnej
Autor: Venus
Źródło: Venus
Pedikiur jest łatwym zabiegiem, niezbyt czasochłonnym, do jego wykonania wystarczy parę akcesoriów. Wśród pilniczków, żyletek lub tarek naczelną funkcję gra bezkonkurencyjna frezarka. Całkowity proch pozyskiwany w toku pracy zasysany będzie do turbiny ssącej czyli pochłaniacza o mocy 350 W. Dzięki temu jednostka, która realizuje wiele zabiegów na dzień nie wdycha całego wycieranego materiału ochraniając przy tym własne płuca. Jeżeli chodzi o frezarka Activ inną jej wartością będzie nieomalże zerowe zapylenie atmosfery w pomieszczeniu zabiegowym – frezarki activ. Dzięki temu pył nie osadza się na sprzętach a także obiektach, i nie rozmnażają się tam drobnoustroje ani wirusy osiedlające naskórek oraz paznokcie. Podsumowując pochłaniacz nie jest stosowany jedynie ze względów estetycznych lecz także higienicznych a także zdrowotnych. Nabywając frezarkę przeznaczoną do zabiegów pedicure należałoby wybrać tą, jaka posiada pochłaniacz – zobacz na Co więcej frezarka ma układy ochronne przed przegrzaniem turbiny wciągającej.
Karboksyterapia, a więc odmładzanie z wykorzystaniem dwutlenku węgla, to zabieg, który oferuje większość salonów kosmetycznych.

Wskazań jest bez liku: brak jędrności skóry, zmarszczki, cellulit, nadwyżka tkanki tłuszczowej, zmarszczki, wory pod oczami, a także wypadanie włosów. Na to wszystko pomoże karboksyterapia urządzenie do niej zakupisz w nieomal każdej hurtowni z artykułami do gabinetów kosmetycznych.