Tygodniki dla elegantek po czterdziestce pełne są rad dotyczących modnego wyglądu, czyli stosownego doboru ubrań, tak aby były one bardzo dobrze dopasowane do konkretnego typu sylwetki, jak również w znacznym stopniu nie odstawały od bieżących trendów. Stylistki nie zapominają też o dodatkach: sandałach, torebkach czy klipsach i koralach.

Męska piżama
Relatywnie mało miejsca w dzisiejszych czasach poświęca się piżamom, zatem spróbujmy trochę uzupełnić tę lukę i nasze rozważania skupmy na tych elementach garderoby. Wzmiankowane milczenie można po części wytłumaczyć faktem, że piżamy męskie lub damskie wcale nie są odzieniem, w którym mogą nas zobaczyć inni. Nawet jeżeli panie domu chcą podać drugie śniadanie ze świeżo zerwanym pomidorem, to do prywatnego ogródka wychodzą w szlafroku albo po prostu zakładają swoje powszednie odzienia. Tak już spopularyzowało się w środkowoeuropejskiej kulturze, ze piżama damska bywa praktycznie tylko ubraniem do sypialni. Powyższa reguła powoli znajduje zastosowanie również w stosunku do naszych synów i córek – bielizna do spania dla kobiet.

O piżamach nierzadko panie myślą dopiero wtedy, gdy dostają skierowanie do szpitala klinicznego. Nawet parudniowy pobyt w takim miejscu bywa związany wręcz z koniecznością kupna nowiuśkiej garderoby, gdyż chyba żadna elegantka nie będzie chciała pokazać się nieznajomym w nawet nieco podniszczonej koszuli nocnej. A pośród tych zwykłych piżam odszukamy także modele do zadań specjalnych. Do tej grupy z pewnością wliczyć z całą odpowiedzialnością można piżamy dla mam karmiących piersią z charakterystycznie zapinaną górą.

Małżonki świetnie znają niechęć życiowych partnerów do wszelkiego typu piżam – jedynie nieduża część reprezentantów męskiej części populacji wkłada taką garderobę. Przyczyn bywa kilka, a każdy z facetów miałby do wyrecytowania własną argumentację. Jednym z wyjaśnień bywa wygoda spania w bieliźnie bądź bawełnianej koszulce – szczególnie podczas sierpniowych upałów każda dodatkowa warstwa ubrania może skutecznie zakłócić spokojny sen.

Z tych powodów piżamy męskie nie zawsze okażą się rewelacyjnym pomysłem na prezent, a zanim kupi się dany wzór, to warto zapytać o rozmiar, ponieważ w przeciwnym razie taka garderoba niemalże na pewno trafi na samo dno szuflady bądź po prostu zostanie kolejnym upominkiem, tylko dla innego jubilata.