To pewnie nie jakiś obowiązek, ale generalnie kobiet wcale nie trzeba za bardzo przekonywać do tego, aby dbały o siebie, własny wygląd zewnętrzny. Można śmiało powiedzieć, że niemalże każda kobieta jako tako potrafi zadbać o siebie. Choć panuje powszechny stereotyp jakoby panie szczególnie po ślubie niejako zapominały o nawet podstawowym makijaż oraz gustownym ubiorze, to tak naprawdę ciężko jednoznacznie rzec, iż przeciętna polska kobieta nie potrafi zadbać o siebie. Zresztą wystarczy przejść się na miasto – świetnie widać, że na szczęście nie jest brzydko!

włos
Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę gdyby na przykład polskie drogi były tak zadbane jak nasze kobiety, byłoby dane nam żyć w niezwykłym kraju. Choć oczywiście tak czy siak zawsze można jakoś ulepszyć swoją prezencję. Na przykład kosmetyki marki Kerastese są bardzo dobre, sprawiające, że nawet mocno zakompleksiona kobieta wreszcie jest w stanie popatrzeć na lustro i powiedzieć – jestem zadbaną kobietą! Więcej: tutaj Polskie marki z branży kosmetycznej również są w porządku, ale w zasadzie te zagraniczne marki są mimo wszystko trochę lepsze. Choć jakość krajowych kosmetyki jest dzisiaj coraz bardziej satysfakcjonujący.

fryzura
Autor: Vivian Farinazzo
Źródło: http://www.flickr.com

Te zagraniczne kosmetyki pewnie kojarzą się dla wielu kobiet z niezbyt atrakcyjnymi cenami. No cóż, ciężko się oszukiwać – skoro Niemki czy Norweżki mogą zarobić dużo więcej, czymś najzupełniej typowym jest to, że po prostu ceny są dostosowane do ich wypłaty, a nie naszej. Jednakowoż w sumie nie każdy polski sklep z kosmetykamicechuje się wygórowanymi cenami. Chodzi o sklepy internetowe – zapewne nie we wszystkich przypadkach cena kosmetyków w tego typu miejscu jest przystosowana do polskiej ceny, lecz i tak raczej nie wydaje się, aby któraś z pań miewała jakieś problemy finansowe!

Poza tym, czytajmy uważnie opinie dotyczące sklepów sprzedających kosmetyki. Przecież istnieje ryzyko, że niezmiernie atrakcyjna cena jest wyłączną zaletą… Takowe ryzyko tak naprawdę duże nie jest, ale można powiedzieć, iż nie jest bardzo małe. Zachowajmy rozwagę, a będziemy ładniejsze i niejako zamożniejsze.

Sklep z profesjonalnymi kosmetykami dla fryzjerów i nie tylko: