Gdy kobiety oglądają reklamy telewizyjne, to ich uwagę prawie zawsze przykuwają środki do pielęgnacji włosów. Nastolatki zastanawiają się, co zrobić, aby mieć tak samo olśniewającą fryzurę jak modelki. Pomimo tego że przedstawicielki płci pięknej bez przerwy kupują nowe olejki i odżywki do włosów, to w żadnym razie nie czują się usatysfakcjonowane wynikami zaaplikowanych kuracji, a niekiedy nawet specjalnie skomponowanych diet. Żeby fryzura wyglądała się imponująco, to należy obowiązkowo, jak również regularnie rezerwować wizyty w dobrym salonie fryzjerskim, a także stosować się do paru porad.

włosy
Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy niefarbowane w gruncie rzeczy nie wymagają szczególnej pielęgnacji. W pierwszej kolejności warto pamiętać, żeby nie kłaść się do łóżka z niewysuszoną głową. Lepiej oglądnąć kolejny odcinek ulubionego kolumbijskiego serialu lub upiec smakowite francuskie ciasto ze śliwkami, aby włosy miały szansę wyschnąć same. Wiele kobiet w ogóle nie używa suszarek, gdyż przedstawicielki płci pięknej obawiają się, że zbyt ciepłe powietrze zniszczy włosy. Jednak jak przekonują nas fryzjerzy, jeśli tylko właściwie skieruje się strumień powietrza, to pasma włosów nabiorą wspaniałego blasku.

W czasie suszenia można je nieco nawilżyć takimi preparatami jak argan oil (można go zobaczyć tutaj) bądź jedwab w płynie. Używanie pozostałych mikstur nie jest konieczne, wręcz odwrotnie, odżywki warto odłożyć do szafki, bo mogą one bardzo obciążyć włosy. Natomiast włosy farbowane wymagają specjalnego potraktowania. Paniom, zarówno tym po czterdziestce, jak i tym po osiemdziesiątce, zależy głównie na tym, żeby podczas codziennej toalety włosy nie traciły połysku oraz koloru, ponieważ każdorazowe mycie spłukuje farbę. A dodatkowo przypomnijmy, że każde następne farbowanie niszczy włosy, zatem przedstawicielki płci pięknej kupują w supermarketach bądź punktach aptecznych specjalistyczne szampony pielęgnacyjne.

Panie, które cały czas używają płynów koloryzujących muszą systematycznie stosować odżywki – więcej propozycji. Żeby kupić najwłaściwszy produkt, należy niepobieżnie czytać istotne informacje naklejone na buteleczkach. Wydaje się jednak, że największym adwersarzem farbowanych włosów są odrosty, gdyż tutaj nawet kosztowne odżywki nie zdadzą egzaminu, a wizyta u dobrego fryzjera okazuje się nie do uniknięcia.