Szafa – co winno się w niej znaleźć? Jak wypełnić swoją garderobę, aby już nigdy nie narzekać, że nie mamy w co się ubrać? Większość z nas ma sporo ubrań. Spodnie, koszule, sweter, żakiety, spodenki i sukienki – niekiedy wręcz nie mieszczą się one w szafie. A mimo to na bieżąco kupujemy kolejne. Odwiedzamy centra handlowe, małe sklepiki, bazary i second handy. I w każdym z tego typu miejsc jesteśmy w stanie kupić coś, co przypadnie nam do gustu. A mimo to kiedy nadejdzie jakakolwiek ważna okoliczność i tak narzekamy, że nie mamy co na siebie włożyć – obuwie nie pasuje do torebki, spódnica do czapki, a rękawiczki do płaszcza. I w ten sposób znów musimy udać się na zakupy i wydać kolejne pieniądze. Komu z nas nie przydarzył się tego typu scenariusz?

kobieta
Autor: Ashley Webb
Źródło: http://www.flickr.com
Co zatem powinna zawierać garderoba, aby uniknąć tego typu problemów? Najlepiej postawić między innymi na klasyczne ubrania. Starajmy się dobierać takie fasony i kolory, które pasują do większości innych ubrań i dodatków. Te bardziej wymyślne może i są ładne czy kreatywne, ale potem okazuje się, że ciężko je z czymkolwiek zestawić – . Stąd też rzadko je zakładamy i najzwyczajniej marnują się w szafie. Jeśli już więc kupujemy sukienki dziewczęce rozmiar 46, postawmy na takie, do których będzie pasował przynajmniej jeden z posiadanych już żakietów – a najlepiej kilka. Jeżeli zbliża się ślub znajomych i potrzebujemy sukienki rozmiar xl – wybierzmy taką, która nie będzie jednorazowa, lecz którą założymy także na niedzielny spacer bądź na imprezę. Niech więc nie będzie zbytnio wymyślna, a raczej klasyczna i skromniejsza.

strój kąpielowy
Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto rzecz jasna w naszej garderobie powinny się znaleźć elementy ubioru tego rodzaju, jak chociażby kąpielówki męskie reebok czy z kolei buty sportowe 37. Jeśli o to chodzi zwracajmy uwagę w szczególności na jak najlepszą jakość. W końcu jeżeli ćwiczymy, chodzimy na basen, trenujemy, to zwykle robimy to dość systematycznie i przez dłuższy czas. Najlepiej zatem kupić coś komfortowego, z czego będziemy zadowoleni, niż za jakiś czas znów musieć zaopatrzyć się w nowe dresy, czy nowe buty – Zresztą każde z naszych ubrań powinno być w miarę możliwości dobrej jakości, wykonane z solidnego materiału. Dzięki temu nie będziemy chodzić na zakupy zbyt często i dużo zaoszczędzimy.