Kiedy nabywamy nowe obuwie, w markecie zdaje się nam, że są one wprost idealne. Niestety czasem bywa tak, że należy je na początku ich stosowania nieco rozchodzić, a do takiego czasu na naszych stopach zjawiają się nieco dotkliwe odciski.

Do momentu, kiedy nie wyleczymy tego typu małych dolegliwości, powinniśmy przecież w czymś chodzić. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być sandały (https://skalnik.pl/buty-dzieciece-sandaly-sportowe.html), choć naturalnie jedynie na okres letni. Są modele, które określa się jako sandały rekreacyjne. Wyprodukowane są ze sztucznej, odpornej na działanie wody skóry. Charakteryzuje je stabilna, giętka budowa z podwójnym zapięciem, które można by dodatkowo regulować. Do zapinania sandałów można by zastosować rzepów albo tradycyjnej klamry. Żeby zagwarantować luksus używania, podeszwa takich butów mogłaby być stworzona z odprowadzającej wilgoć pianki oraz wkładka z szybkoschnącej mikrofibry. Przód tego typu butów mógłby zapewniać osłonę palców poprzez wykorzystanie podwyższonego, gumowego otoku. Jeśli dodatkowo mają zrobioną z kauczuku i odporną na ścieranie wyprofilowaną podeszwę, mogłyby zapewnić komfort nawet w warunkach stosunkowo nierównego gruntu.
kobiety
Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rodzajem takiego obuwia, mogłyby zostać między innymi wyprodukowane z elastycznego neoprenu sandały sportowo-trekkingowe. Posiadają one wewnętrzne poduszki wykonane ze wspomnianego surowca, co zapewnia noszącej je osobie niezwykle dużą wygodę. Jeszcze odmiennym przykładem mogą być sandały przeznaczone dla osób, jakie podczas swych wakacyjnych wycieczek mają częsty kontakt z wodą. Mają one szczególną wykonaną z polimerów podeszwę, jaka jest wytrzymała na ubijanie i zmianę kształtu.

Z innej strony tego typu zelówka znakomicie amortyzuje, a równocześnie jest wyjątkowo trwała. Wyściółka w tego typu butach jest zrobiona z mieszanki mikrofibry i poliuretanu. Materiał taki nie nasiąka wodą oraz szybko wysycha.