Kiedy nabywamy nowe obuwie, w markecie zdaje się nam, że są one wprost idealne. Niestety czasem bywa tak, że należy je na początku ich stosowania nieco rozchodzić, a do takiego czasu na naszych stopach zjawiają się nieco dotkliwe odciski.

Do momentu, kiedy nie wyleczymy tego typu małych dolegliwości, powinniśmy przecież w czymś chodzić. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być sandały (https://skalnik.pl/buty-dzieciece-sandaly-sportowe.html), choć naturalnie jedynie na okres letni. Są modele, które określa się jako sandały rekreacyjne. Wyprodukowane są ze sztucznej, odpornej na działanie wody skóry. Charakteryzuje je stabilna, giętka budowa z podwójnym zapięciem, które można by dodatkowo regulować. Do zapinania sandałów można by zastosować rzepów albo tradycyjnej klamry. Żeby zagwarantować luksus używania, podeszwa takich butów mogłaby być stworzona z odprowadzającej wilgoć pianki oraz wkładka z szybkoschnącej mikrofibry. Przód tego typu butów mógłby zapewniać osłonę palców poprzez wykorzystanie podwyższonego, gumowego otoku. Jeśli dodatkowo mają zrobioną z kauczuku i odporną na ścieranie wyprofilowaną podeszwę, mogłyby zapewnić komfort nawet w warunkach stosunkowo nierównego gruntu.

kobiety
Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rodzajem takiego obuwia, mogłyby zostać między innymi wyprodukowane z elastycznego neoprenu sandały sportowo-trekkingowe. Posiadają one wewnętrzne poduszki wykonane ze wspomnianego surowca, co zapewnia noszącej je osobie niezwykle dużą wygodę. Jeszcze odmiennym przykładem mogą być sandały – kliknij – przeznaczone dla osób, jakie podczas swych wakacyjnych wycieczek mają częsty kontakt z wodą. Mają one szczególną wykonaną z polimerów podeszwę, jaka jest wytrzymała na ubijanie i zmianę kształtu.

Z innej strony tego typu zelówka znakomicie amortyzuje, a równocześnie jest wyjątkowo trwała. Wyściółka w tego typu butach jest zrobiona z mieszanki mikrofibry i poliuretanu. Materiał taki nie nasiąka wodą oraz szybko wysycha.