Wiele osób marzy o tym, żeby utrzymać szczupłą sylwetkę i wielu z tych ludzi jest też dużo w stanie wyłożyć na zrealizowanie swoich pragnień. Jednym z największych problemów które się wiążą z wyglądem jest zbyt duża ilość kilogramów. Wpływa na to dużo rozmaitych czynników. Praca na siedząco, mała aktywność fizyczna i niewłaściwe odżywianie powodują szybkie przybywanie kilogramów i powiększanie się sylwetki.

Recepta na to jest wprawdzie bardzo prosta, ale dla większości ludzi wymagająca za dużo wyrzeczeń i wysiłku. Należy w pierwszej kolejności zmienić nawyki żywieniowe, ograniczyć podjadanie chipsów, ciastek i pozostałych przekąsek, a w ich miejsce wprowadzić owoce i warzywa. Następną rzeczą jest fizyczna aktywność, tu również trzeba ruszyć się sprzed telewizora, założyć sportowe ubranie i przejść się na rower, siłownię czy basen. To również wielu osobom będzie sprawiać ogromny problem, najbardziej chciałyby one mieć doskonałą figurę bez żadnej pracy, z możliwością spożywania wszystkiego co się chce. To wszystko obiecują tak popularne ostatnio diety cud, lecz oczekiwania te spełnia także nowoczesna medycyna kosmetyczna – czytaj więcej na .
laser
Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W gabinetach kosmetycznych ogromną popularność zaczynają notować zaawansowane urządzenia które służą do walki z tłuszczem. Jeszcze do niedawna pośród zabiegów tego typu królowała liposukcja, która jednak była bolesna i inwazyjna. Techniki dzisiaj promowane stosują całkowicie odmienne procesy, powodujące rozpad komórek tłuszczowych bez konieczności niebezpiecznej ingerencji w organizm.

Jedna z takich nowości to lipolaser, urządzenie emitujące w specjalny sposób skoncentrowaną wiązkę laserowego światła. Pod jego wpływem tłuszczowe komórki zaczynają się rozpadać i są wydzielane z ciała, zabieg ten jest zupełnie bezpieczny dla pozostałych tkanek takich jak skóra, naczynia krwionośne czy nerwy. Odmienną metodę wykorzystuje kriolipozliza, tu z kolei stosuje się niskie temperatury w celu wymrożenia tłuszczowych komórek – czym jest kriolipoliza. Pod wpływem niskich temperatur komórki te umierają i także po pewnym czasie są całkowicie usuwane z ciała.