Kto choć raz przemókł do suchej nitki, z pewnością wie, jak niezbędna jest odpowiednia kurtka przeciwdeszczowa. Wiele z nich to bardzo dobra bariera przed warunkami atmosferycznymi, tak bardzo, iż mogą być stosowane w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie zawsze jednak konieczna jest kurtka specjalistyczna, to znaczy odpowiednia na ogromne mrozy.

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując tego typu kurtkę, dobrze jest zastanowić się w jakich warunkach będziemy jej używać. Jest to ważne, ponieważ innego typu parametry ma kurtka wyprawowa, natomiast zupełnie innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Tak więc, istnieje tak wiele typów kurtek, i tak wiele firm, jak camp (przeczytaj), że na pewno trzeba trochę się zastanowić zanim dokonamy zakupu. Przede wszystkim mamy kurtki damskie oraz męskie. Produkty skierowane do konkretnej płci noszą pewne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka dla kobiet jest zwężona w talii, zaś jest szersza na linii bioder.

Typowe dla panów kurtki natomiast mają szerszy wykrój w barkach. Nie dziwi też fakt, iż kwestie estetyczne posiadają tutaj spore znaczenie, dlatego też kurtki dla pań są dostępne w bogatszej gamie kolorów. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulowania umożliwiają na dostosowane wielu produktów do konkretnej sylwetki jak i potrzeb – tak w kurtkach damskich, jak i męskich. Z pewnością warte polecenia będą tu kurtki softshell . Jest to rodzaj kurtki, jaki ma zalety kurtki termicznej, jak również zewnętrznej. Polega to na tym, że do cienkiej, trwałej oraz mocnej tkaniny z poliestru doklejony jest od wewnętrznej strony fleece albo microfleece.

Pomiędzy nimi może się także znajdować specjalistyczna membrana, która będzie ochraniać przed wiatrem i pozwalać na swobodny przepływ powietrza. Taki rodzaj kurtki jest więc doskonały na dni wietrzne, ale suche, taki zwykły polar jest zbyt przewiewny, natomiast kurtka chroniąca przed deszczem zbyt masywna oraz sztywna. http://skalnik.pl/odziez-meska-kurtki.html

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój takiej kurtki jest bardzo różny, z takiego materiału robione są również płaszcze. Niektóre kurtki tego typu dodatkowo są pokryte membraną chroniącą przez przemoknięciem. Tego typu kurtki mają w związku z tym wysokie parametry wodoodporności z tego powodu mogą być bez problemu zastosowane również w deszczowe dni.