W życiu przyszłej mamy nadchodzi okres, gdy musi nieco dopasować i stan własnej garderoby i wyposażenie domu. Powiększający się brzuszek powoduje, że nie zmieści się ona już w swe ukochane dżinsy.
W tym czasie na ratunek nadchodzą różnego rodzaju akcesoria ciążowe.

Moda damska na sylwestra i karnawał od MOHITO
Autor: MOHITO
Źródło: MOHITO
Mogłaby to być odzież oraz każde artykuły dziecięce. Dziś można by nabyć przykładowo ciążowe bluzki czy kurtki. kurtka ciążowa posiada regulowane zapięcia idealnie dopasowujące się do powiększającego się brzuszka. Natomiast sukienki ciążowe są wykonane z najlepszych gatunkowo surowców oraz posiadają stylowe fasony. Tego typu sukienki doskonale dostosowują się do wszelkich zmian w sylwetce. Istnieją także specjalne spodnie ciążowe, często dresowe, które wykonane są z elastycznej bawełny Wstawka na brzuszku pozwala na swobodne dopasowanie się do zmieniającej się sylwetki. Krój doskonale układa się na figurze. Są doskonałe na co dzień jak i do treningów.

Oprócz odzieży, takie akcesoria to dla przykładu kojec ciążowy. To najpopularniejsza w Polsce poduszka w formie litery C. Zapewnia wSPArcie całego ciała tak ważne dla dowolnej pani w ciąży. Tego typu kojec ułatwia spanie i wypoczynek. Po narodzinach dziecka zapewnia on komfortowe wsparcie w czasie karmienia również w pozycji siedzącej jak i leżącej. Jest on niezwykle polecany przez położne. Niektóre akcesoria ciążowe można też wypożyczyć. Jest to mniej kosztowne i nie zrujnuje domowego budżetu. Mogłaby to być przykładowo pompa insulinowa dla ciężarnych czy też przenośny detektor tętna płodu.

Do niedawna pożyczyć można było tylko samochód albo suknię ślubną, dzisiaj jednak można wypożyczyć już praktycznie wszystko. Również sprzęt konieczny albo niezwykle potrzebny do oczekiwania dziecka. Tego typu sprzęt można by potem komuś bezpłatnie przekazać lub po prostu oddać do wypożyczalni.