W pokoju masażu przy stanowisku do masażu instaluje się umywalkę, dozownik mydła w płynie i umieszcza się ręczniki jednokrotnego użytku. Co się tyczy pokoju zabiegowego powinny w nim znajdować się, w specjalnie określonym do tego miejscu, specyfiki dezynfekcyjne. Nie możemy zapomnieć także o zamykanym zasobniku na środki jednokrotnego użytku oraz gaziki bądź waciki sterylne. Ponadto na kosmetykach konieczna jest data otwarcia a także data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeśli w salonie kosmetycznym zatrudniona będzie jedna osoba, to nie musi być celowo odgraniczonego wnętrza socjalnego dla personelu. Trochę inaczej sprawa wygląda jeżeli zatrudniona jest chociaż jedna osoba, wówczas pomieszczenie socjalne jest obligatoryjne. Co w nim znajdziemy? Najpewniej natrysk oraz umywalkę. Umywalka jest wymagana, aby personel posiadał dostęp do wody. We wnętrzu socjalnym powinien znajdować się również czajnik oraz miejsce do spożywania posiłków. Jeszcze jeden istotny szczegół, szczotki a także mopy do podtrzymania czystości w salonie muszą wisieć na haczykach albo mogą być schowane do szafy. Dobry sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa i inne większe miasta oferują od ręki (Dowiedz się więcej).
gabinet kosmetyczny
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Które instrukcje powinny być powieszone w zauważalnym miejscu? Zacznijmy od instrukcji mycia dłoni dla personelu (łazienka dla personelu nieopodal umywalki), dalej koniecznie musimy wzmiankować o instrukcji zasad dezynfekcji przyrządów, sprzętu kosmetycznego jak też powierzchni płaskich (nieopodal stanowiska do dezynfekcji).

Następnie instrukcja postępowania z odpadami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, instrukcja przeciwogniowa a także widoczne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Na tym nie koniec, nie można zapomnieć o specjalnym oznaczeniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica czy znaczku, czy etykietce z napisem „zakaz palenia”. Przyrządy takie jak np. laser frakcyjny co2 hurtownia w Gdańsku oferuje od ręki. Najlepszy sprzęt kosmetyczny w Internecie – sprawdź tutaj
Czy w salonie powinny być kubki jednokrotnego użycia dla klientek czy też mogą być szklanki? W salonie mogą znajdować się szklanki dla , lecz powinna być on wówczas wyposażony w zmywarkę z wyparzarką. Poza tym taki salon musi posiadać oddzielne pomieszczenie, które jest określone wyłącznie do ich mycia jak też wyparzania.