Polskie góry są bardzo piękne, a w dodatku zapewniają dużo alternatyw spędzania czasu. Poza narciarstwem dobrze również zdecydować się na przechadzkę górskimi trasami.

Przed takim wyjściem trzeba koniecznie przygotować dobre obuwie.

Górskie szlaki wymagają zakładania odpowiedniego obuwia – nie zapominaj o tym
harcerstwo
Autor: Instituto Cervantes de Tokio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli obmyśla się wyprawę w góry, należy odpowiednio się do tego przygotować. Jednym z najważniejszych elementów, o którym trzeba pamiętać w tym przypadku bywa obuwie. Wysokie szlaki są wyjątkowo wymagające, przez to warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Buty do chodzenia po górach powinny być solidne, mieć wytrzymałą oraz oporną na ślizganie podeszwę. Lepiej też, gdy takie obuwie (ważne – www.butyroseti.pl) ma usztywnioną kostkę, gdyż wtenczas świetnie trzyma się noga.
Zimą niezbędne będą inne buty
To, jakie obuwie bierze się w góry jest uzależnione od pogody, a także pory roku. Zimą najlepiej stawiać na stricte buty zimowe, ponieważ to bardzo wymagający czas w górach, wtenczas dochodzi do większej liczby wypadków oraz złamań – z tego źródła. Nie wszystkie miewają miejsce na stoku, czasem do wypadków dochodzi podczas spacerowania po górach, ponieważ turyści zakładają nieodpowiednie obuwie – buty wizytowe -.

Góry są malownicze, lecz mogą też być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza kiedy ktoś bagatelizuje ich moc oraz nieprzewidywalność. Każdego roku dochodzi do licznych wypadków, a sporo z nich jest spowodowanych tym, że przyjezdni nie przygotowali się odpowiednio przed wyjściem na szlak.