Polskie góry są bardzo piękne, a w dodatku zapewniają dużo alternatyw spędzania czasu. Poza narciarstwem dobrze również zdecydować się na przechadzkę górskimi trasami.

Przed takim wyjściem trzeba koniecznie przygotować dobre obuwie.
Górskie szlaki wymagają zakładania odpowiedniego obuwia – nie zapominaj o tym
harcerstwo
Autor: Instituto Cervantes de Tokio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli obmyśla się wyprawę w góry, należy odpowiednio się do tego przygotować. Jednym z najważniejszych elementów, o którym trzeba pamiętać w tym przypadku bywa obuwie. Wysokie szlaki są wyjątkowo wymagające, przez to warto zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Buty do chodzenia po górach powinny być solidne, mieć wytrzymałą oraz oporną na ślizganie podeszwę. Lepiej też, gdy takie obuwie ma usztywnioną kostkę, gdyż wtenczas świetnie trzyma się noga.
Zimą niezbędne będą inne buty
To, jakie obuwie bierze się w góry jest uzależnione od pogody, a także pory roku. Zimą najlepiej stawiać na stricte buty zimowe, ponieważ to bardzo wymagający czas w górach, wtenczas dochodzi do większej liczby wypadków oraz złamań – z tego źródła. Nie wszystkie miewają miejsce na stoku, czasem do wypadków dochodzi podczas spacerowania po górach, ponieważ turyści zakładają nieodpowiednie obuwie.

Góry są malownicze, lecz mogą też być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza kiedy ktoś bagatelizuje ich moc oraz nieprzewidywalność. Każdego roku dochodzi do licznych wypadków, a sporo z nich jest spowodowanych tym, że przyjezdni nie przygotowali się odpowiednio przed wyjściem na szlak.