Polki znacznie częściej i chętniej sięgają po kosmetyki naturalne. W dobie ogólnodostępnych wiadomości w sieci oraz popularności kobiecej prasy wzrasta świadomość konsumencka, także jeśli chodzi o przemysł kosmetyczny. Coraz częściej sprawdzamy składy wybieranych produktów i dochodzimy do wniosku, że tak zwane kosmetyki BIO to dobry wybór, bo składniki pochodzenia organicznego oferują bezpieczną i zdrową pielęgnację.

duży wybór kosmetyków
Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre z tradycyjnych kosmetyków mogą mieć w składnie szkodliwe substancje, np. PEGi, silikony, parabeny, aluminium bądź pochodne ropy naftowej, i one mogą być przyczyną alergii i chorób. Podejrzewa się, że niektóre substancje sztuczne stosowane w kosmetykach konwencjonalnych mogą mieć też negatywne oddziaływanie na system hormonalny, dlatego współcześnie prowadzone są badania nad potwierdzeniem ich ewentualnego związku z nowotworami. Natomiast wybierając prawdziwie produkty organiczne z oficjalnie uznawanymi symbolami, możemy mieć pewność, że zostały wykonane ze składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego (Herba Medica). Mogą to być czyste ekstrakty roślinne, ziołowe, olejki eteryczne i mnóstwo innych substancji bezpiecznych dla zdrowia, które jednocześnie skutecznie pomagają skórze przywrócić i zachować jej prawidłowe funkcje fizjologiczne bądź zwalczać zaburzenia skórne.

Przeprowadzone do tej pory badania potwierdzają, że naturalne substancje są zdecydowanie lepiej odbierane przez skórę aniżeli składniki pochodzenia syntetycznego czy chemicznego, szczególnie w przypadku alergików i mogą dawać równie dobre rezultaty pielęgnacji. Dlatego jeśli postanowimy, że chcemy postawić na kosmetyki naturalne Kraków to miejsce, gdzie znajdziemy sporą ofertę tego typu produktów. Nie brakuje tu sklepików, które powstają jak grzyby po deszczu zgodzie z tendencją slow life.

Mamy szansę nabyć w nich kosmetyki do pielęgnowania skóry twarzy, ciała oraz włosów (produkty najwyższej jakości w Nie ma problemu, aby naturalne kosmetyki Kraków mógł nam zaoferować również w dobrych aptekach. Takie kosmetyki szczególnie zalecane są dla alergików, osób z cerą wrażliwą, pań w ciąży i dzieci.