Znaczna część osób pragnie dbać o swoje zdrowie. Bierzemy kąpiel, korzystamy z kosmetyków. Usiłujemy podejść do sprawy kompleksowo – to znaczy, że troszczymy się o swoją cerę oraz inne części ciała.

Ale czy to wystarczy?
Pytanie brzmi: czy odpowiednio dbamy o stopy. Zapewne większość osób powie, że chyba tak, bo używa pumeksu. Część ludzi stara się jeszcze regularnie nakładać na stopy odpowiedni krem. Niektórzy stosują peeling oraz chodzą na pedicure. Nieliczni powiedzą również, że w trosce o swe kończyny kupują odpowiednie skarpetki oraz oddychające buty. Właśnie – jakie bywają dobre skarpetki? Duża grupa ludzi sądzi zapewne, że bawełniane są najlepsze. Niestety nie jest to prawda. Bawełna jest bardzo delikatną rośliną i pysznym kąskiem dla wszelakich pasożytów. Dlatego na te pola są sypane ogromne ilości pestycydów. Cała ta tablica Mendelejewa przez, noszone wiele godzin każdego dnia, skarpetki przedostaje się do ludzkiego organizmu.
skarpety bambusowe
Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem co wybrać? Zdecydowanie lepsze są skarpety bambusowe. Powodują, że skóra oddycha, a wygoda noszenia zwiększa się kilkukrotnie. Skóra stóp nie poci się, więc skarpetki nie pachną brzydko. O takich skarpetkach muszą podumać szczególnie osoby chore na cukrzycę albo ci, którzy intensywnie uprawiają sport, na przykład jogging, ponieważ są one antygrzybiczne.

Skarpety bambusowe mamy możliwość nabyć w kilkunastu odcieniach i modelach – niskie lub takie z wyższym stanem. Mamy również różne nadruki i oczywiście podział na męskie oraz damskie.