Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Jednak odmawianie sobie uczty zmysłów nie leży w naszej naturze dlatego przynosi więcej szkód niż korzyści. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co lubisz, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy
Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kostkę czekolady lub spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na nasze niedyspozycje.

Niekiedy trudno jest odnaleźć naprawdę użyteczne opracowanie (https://4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/niewinne-wina-zero-procent/wina-czerwone/), więc jeśli zafrapował Cię niniejszy wpis, to bez obawy kliknij ten link!

Przykładowo gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – ale tylko jeśli zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Owszem, ponieważ w swoim składzie posiada najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Dodatkowo, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może odczuwasz przyjemność dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki produkowane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych. Często zdarza się, że po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżkę i spróbować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak niesamowicie i smakowicie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy odpręża. Czasem zapach ulubionej perfumy potrafi błyskawicznie przenieść nas w świat zmysłów.

Chcesz przeczytać kolejne bogate w informacje materiały? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która z całą pewnością zawiera wartościowe dane!

Na chwilę obecną nie tylko projektanci zachęcają nas do swoich najnowszych kolekcji. Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.