Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Jednak odmawianie sobie uczty zmysłów nie leży w naszej naturze dlatego przynosi więcej szkód niż korzyści. Czy nasze życie miałoby sens bez zmysłowych doznań? Jedzenie nie miałoby smaku, a muzyka nie cieszyłaby uszu. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co lubisz, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy
Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kostkę czekolady lub spraw sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że systematyczne dostarczanie drobnych przyjemności to panaceum na nasze niedyspozycje. Przykładowo gorzka czekolada pomaga obniżyć ciśnienie – ale tylko jeśli zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Owszem, ponieważ w swoim składzie posiada najwięcej ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Dodatkowo, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w efekcie spalamy więcej kalorii – przekonują nas izraelscy uczeni.

A może odczuwasz przyjemność dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc przyjemne i skuteczne. Pozwolą na nowo poczuć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki produkowane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Produkty mleczne, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych. Często zdarza się, że po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżkę i spróbować tych apetycznie wyglądających „puddingów” – tak niesamowicie i smakowicie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy odpręża. Czasem zapach ulubionej perfumy potrafi błyskawicznie przenieść nas w świat zmysłów. Na chwilę obecną nie tylko projektanci zachęcają nas do swoich najnowszych kolekcji. Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.