Dzień ślubu to bez wątpienia jedna z najważniejszych momentów w naszym życiu, dlatego coraz więcej osób przygotowuje się do niego, biorąc pod uwagę najmniejsze szczegóły. W Polsce można wybrać się na profesjonalne targi ślubne, skorzystać z usług firm eventowych, które zorganizują za nas tę szczególną uroczystość, spełniając najwymyślniejsze życzenia klientów.

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony
Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska

fotografie coraz rzadziej wykonuje sąsiad – zastępuje go profesjonalny fotograf, który robi stylizowane sesje fotograficzne w plenerze. Restauracje oferują wykwintne menu, a didżeje zabawiają weselnych gości w stylu lat 60. czy 80. Firmy florystyczne dobierają kwiaty nie tylko dla panny młodej, ale również do kościoła, sali weselnej czy samochodu. O fryzurę panny młodej zatroszczy się fryzjerka, a kosmetyczka zrobi jej nienaganny makijaż, który przetrwa do późnej nocy. Jedynym elementem, który musi być dobrany osobiście i spędza sen z powiek każdej pannie młodej jest suknia ślubna.

Idealna suknia ślubna ma wyrażać gust i osobowość panny młodej i sprawić, że będzie najpiękniejsza w ten wyjątkowy dzień. Ma eksponować atuty jej urody i wyróżniać się na tle innych – po prostu ma być suknią z naszych marzeń. Pomocny w znalezieniu sukni okaże się profesjonalny salon specjalizujący się w modzie ślubnej. Jeśli mieszkamy np. w Lublinie, warto wrzucić w gogle: suknie ślubne lublin – nie zważajmy na małe lub duże litery, ważniejsze są różne wersje wyrażeń po to, by gruntownie przeszukać Sieć. Przeczytajmy również opinie na forach internetowych lub po prostu zasięgnijmy opinii znajomych. W wybranym przez nas salonie zwróćmy uwagę na obsługę, sposób ekspozycję sukien, liczbę przymiarek i jakość materiałów. Warto przejrzeć katalogi z modą ślubnąi wspólnie ze projektantem rozważyć, czy ten krój będzie uzewnętrznieniem naszego stylu.

Decydując się na określony model sukni, oceńmy, jaki mamy typ figury – tylko osoby o idealnych kształtach i stosunkowo wysokie mogą sobie pozwolić na suknię w typie syreny lub princessy. Osoby szczupłe, lecz niższe poczują się dobrze w sukni klasycznej (spódnica i gorset), panie z lekką nadwagą lepiej poczują się w typie empire, a niższe i bardziej przy kości – w typie sukni w kształcie litery A (z zaszewkami rozchodzącymi się w dół) lub typie prostym, szytym z lejących się, opływowych materiałów.

Dobierzmy suknię również do pory roku planowanego ślubu, ale przede wszystkim pamiętajmy, że mamy czuć się w niej komfortowo i olśniewająco. Bo nawet najbardziej ekskluzywna suknia, jeśli jest źle dobrana i niewygodna, może zepsuć nastrój panny młodej w ten wyjątkowy dzień. lub – sprawdź informacje – ubranie (rekomendują nas)