O tym, że obecnie należy dbać o swój wygląd, nie musimy nikogo przekonywać. Każda świadoma tego kobieta zrobi wiele, by właściwie pielęgnować swoją urodzę. Naturalnie najbardziej koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Nie da się ukryć, że dla każdej dziewczyny są to najbardziej widoczne wyznaczniki jej urody.

Przeważnie zakupujemy kosmetyki kolorowe oraz klasyczne pielęgnacyjne. Warto
kosmetyki
Autor: Mustela
Źródło: Mustela

wiedzieć, że oprócz promienistej i dobrze umalowanych oczu, należy też zadbać o usta (spierzchnięte usta). Na co dzień nie mamy kłopotów z wysuszonymi ustami, jednak w lecie i w zimie wymagają one specjalnej troski. Zarówno częste przebywanie na słońcu, jak i większy mróz dadzą nam się we znaki. Niestety spierzchnięte usta (beautikon.com/blog/pielegnacja-ust-krok-po-kroku/) dają uczucie dyskomfortu i fatalnie prezentują się pod szminką. Często główną przyczyną przesuszenia jest słabe nawilżenie lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z popękaną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem łuszczących się warg to także konsekwencja stosowania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety chemiczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

Jak zatem prawidłowo pielęgnować swoje usta? Najlepiej stosować balsamy ochronne, które mają w składzie naturalne wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo lubiane przez blogerki są nawilżające balsamy do ust carmex – link do ciekawej strony. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, chociaż mniej komfortowy w aplikacji. Z drugiej strony możesz go nabyć także z myślą o swoim partnerze, który z pewnością nie weźmie do rąk typowej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni również powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można także z powodzeniem
włosy
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

stosować latem, gdyż zawiera mentol i ma przyjemne działanie chłodzące. Jednocześnie duża zawartość masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia odpowiednie nawilżenie. Subtelny waniliowy zapach to również jedna z zalet tego kosmetyku

Nie zapominajmy, że w zimie trzeba też specjalnie dbać o włosy. Zimne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Zwłaszcza jeśli farbujemy włosy, powinniśmy używać kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj trwałe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po jakimś czasie jeśli właściwie ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Należy więc po każdym myciu nałożyć skuteczny balsam do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, a także utracie koloru. Oprócz tego doskonale sprawdzi się skuteczny szampon do włosów farbowanych , który zawiera znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak na przykład keratynę, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.