Czy bursztyn rzeczywiście posiada własności lecznicze? Naturalna medycyna dawno doceniła uzdrawiające przymioty kamienia zwanego niegdyś złotem Północy.

bransoletki z bursztynu
Autor: CALZEDONIA
Źródło: CALZEDONIA
Zaleca zatem nalewkę z bursztynu, noszenie bransoletki z bursztynu czy używanie kosmetyków z niego wytworzonych. Jantar wspomaga leczenie reumatyzmu oraz astmy, obniża ciśnienie i przyspiesza gojenie .
rower
Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com
Nazwa bursztyn pochodzi z języka niemieckiego.link do witryny bluzy z własnym nadrukiem bluzy z własnym nadrukiemBoernstein to palący się kamień. Słowianie mienili go jantarem. Od wieków fascynował tym, iż przypalany wydzielał intensywną woń, łatwo się rozdrabniał, był ciepły w dotyku i, jak żaden kamień, można go było naelektryzować. W dawnej medycynie przepisywano, aby sproszkowany bursztyn wkładać pod pościel, albowiem leczył niespanie. Mieszanki z niego przyśpieszały ponoć gojenie ran i koiły nerwy. Podług Encyklopedii Brytyjskiej, jantar to jeden z lepszych lekarstw na niedomagania reumatyczne jak też astmatyczne. Bursztyn wciąż stanowi enigmę dla badaczy, acz wiele mówią o jego niezwyczajnej, energetycznej właściwości. Pomimo mnogich badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie ma polegać. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas otacza elektromagnetyczne pole. W skutek napięcia czy też choroby pojawia się w nim nadmiar dodatnich ładunków.

Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, kiedy między ładunkami dodatnimi oraz ujemnymi istnieje równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który generuje przyjazne ludziom ładunki ujemne, możemy ją uzyskać.

Na tej stronie są niezwykle ciekawe informacje, lecz gdy chcesz zgłębić więcej, odszukaj także (https://laversa.pl/sukienki-plus-size) pozostałe dane, które są dostępne tutaj.

Zyskownie na zdrowie oddziałuje jednakże bursztyn surowy.