Co roku, gdy najwięksi producenci mody pokazują swoje nowe kolekcje, w wielu damskich szafach następuje mała rewolucja. Nagle się okazuje, że kilkanaście strojów kupionych zaledwie rok temu w obecnie nie ma racji bytu, ponieważ kolor jest już mało modny lub popularne są całkowicie inne kroje. Wiele kobiet ślepo podąża za takimi zachowaniami, i jeżeli tylko jakiś celebryta włoży na siebie coś oryginalnego, to nagle co druga spotykana na ulicy pani ma ubrane dokładnie to samo.

biała sukienka
Autor: RomitaGirl67
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet jeśli zupełnie nie będzie im to pasować, albo będą się źle w tym czuły, to przecież jest moda, to co modne należy ubierać i koniec. Takie małpowanie cudzych pomysłów jest niestety dość powszechne, zresztą nie tylko w modzie, ale w innych dziedzinach życia także. Niestety większość z tych Pań, jakim się wydaje że zakładając najmodniejszą w sezonie koszulkę, czy znajdując dodatki w zielonym odcieniu, bo właśnie tego lata jest on modny, zupełnie nie ma pojęcia o tym, co to jest naprawdę moda. Więcej informacji w temacie modowym – .

Tymczasem bycie modnym nie będzie oznaczać bezkrytycznego chodzenia za tym, co wymyślili inni. Wręcz przeciwnie, bycie człowiekiem modnym to umiejętność zestawiania takich strojów, aby pozytywnie się wyróżniać z tłumu identycznie ubranych innych ludzi. I jak można zobaczyć na przykładzie wielu coraz popularniejszych modowych blogerów, nie jest ważne za jaką kwotę się coś będzie kupować, lecz co się kupuje i jak się to zestawi z pozostałymi częściami stroju. Aktualnie również mężczyźni bardziej interesują się modą. To coś dla nich –

Są wręcz niektóre osoby, które kupują odzież dla siebie w sklepie z odzieżą używaną, szukając tam oryginalnych, niebanalnych części stroju. Odpowiednio zestawione, uzupełnione o intrygujące obuwie najczęściej będą wyglądać one dużo lepiej, niż przypadkowo założone markowe części garderoby dużej części pań, jakim się tylko wydaje, że są modne. Moda to również umiejętność dopasowania ubioru do odpowiedniej okazji, to wyczucie, kiedy będzie można coś na siebie ubrać, a kiedy korzystniej z danej części garderoby zrezygnować, bowiem zjawienie się w takim ubraniu nie będzie stosowne.