Włosy kręcone mogą prezentować się rzeczywiście atrakcyjne, jednakże wymagają bardzo wzmożonej pielęgnacji, ponieważ zazwyczaj są o wiele bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, tym sposobem cała fryzura traci swój kształt, wobec tego osoby, jakie zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, aby wydobyć ich potencjał.

loki
Autor: Steven Santiago
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (link do strony). Generalnie, dobrze jest decydować się na używanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do normalnego użytku powinien być łagodny. Najczęściej zalecane są znakomitej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy ciśnieniomierze cena). Marka ma w swoim asortymencie nie tylko szampony, ale też maski oraz odżywki, jakie doskonale wspomagają odżywianie włosów. Włosy (kosmetyki fryzjerskie revlon – czytaj więcej) kręcone przeważnie są dosyć suche z natury, dlatego regularne nawilżanie ma ogromne znaczenie dla ich kondycji. W dodatku, warto pamiętać, by włosów nie czesać na sucho, ponieważ rozczesanie loków skutkuje trudnym w ułożeniu puchem. Dobrze jest, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, od razu po myciu, na mokro. Gdy włosy są faktycznie splątane, warto nałożyć odżywkę. (Nowość: masła do ciała) W ten sposób, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie wykorzystywana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna natomiast o wiele mniej niszczą włosy.

zadbaj o włosy
Włosy kręcone warto również stosownie zabezpieczać przed zniszczeniami. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki silikonowe lub jedwabie do włosów. Chronią końcówki, które jako najstarsza część pasma są przeważnie najbardziej zniszczone, a co za tym idzie, również rzeczywiście wrażliwe. Kobiety, które mimo prawidłowej pielęgnacji i czesania włosów „na mokro” ciągle nie potrafią wydobyć z nich zadowalającego skrętu, mogą udać się do fryzjera. Czasami bowiem wskazane jest fachowe pocieniowanie konkretnych warstw włosów, w ten sposób będą one lżejsze. Jest również sporo technik suszenia, jakich zadaniem jest podkreślenie skrętu, między innymi słynny już plunking. Co najważniejsze, należy pamiętać, że wszystkie włosy mają swoje potrzeby, toteż należy je obserwować oraz sprawdzać, które kosmetyki bądź sposoby pielęgnacji rzeczywiście przynoszą pożądane efekty. Więcej na stronie