Rzeczy z demobilu to te, które były wykorzystywane w armii, a później trafiły do sprzedaży. Są to zwykle rozmaite części odzieży oraz rozmaite akcesoria użytkowe i gadżety. Często kupowane są różnorodne dodatki do ubrania, takie jak plecaki lub paski. Kultowym już dodatkiem, który najchętniej nabywany jest w ten sposób, jest plecak tak zwana kostka. Swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu kwadratowemu kształtowi. Produkty te są popularne wśród przedstawicieli subkultur, w dużej mierze wśród miłośników cięższych brzmień.

Często na koncertach, ale także na ulicach widzi się osoby, które noszą takie plecaki. Najczęściej uzupełniane są naszywkami z nazwami grup muzycznych i innymi treściami. Poza tym ogólnie towary z demobilu posiadają swoją charakterystyczną grupę odbiorców. Są to zazwyczaj miłośnicy rekonstrukcji historycznych, którzy między innymi często wykorzystują mundury różnych armii, a także osoby interesujące się szkołą przetrwania i inni. Ogólnie odzież taka jest raczej tania i doskonała do używania w terenie.

Wojsko
Autor: UNC – CFC – USFK
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania

Co najważniejsze, w demobilu jest stosunkowo tanio. Przykładowy ciepły polar wojskowy z demobilu jest o wiele tańszy niż taki nabyty w sklepie. Dzieje się tak dlatego że towary militarne z demobilu zawsze są używane, toteż muszą być tańsze. Oprócz tego w sklepach tego typu zwykle dostępne są części umundurowania armii z różnych miejsc świata.

Taki ubiór interesuje niekiedy miłośników badania dziejów. Przede wszystkim jednak w większości przypadków mundury takie używane są przez ludzi grających w paintball lub strzelających z broni w rodzaju ASG. Najważniejszą zaletą takiego ubrania są jego maskujące barwy, pozwalające na efektywne ukrywanie się w lesie i w innych okolicach.

Buty

W demobilu można kupić również obuwie. Dostępne są rozmaite obuwie wojskowe na różne rodzaje terenu, jak również na różne pory roku. Ze względu jednak na niewielkie możliwości prania lub czyszczenia kupowanie butów z demobilu nie jest dobrym pomysłem. Poza tym sporo ludzi kupuje tego rodzaju buty zamiast specjalistycznych butów górskich ze względu na niższą cenę. Nie jest jednak polecane kupowanie na przykład raków do wspinaczki z demobilu, ponieważ mogą być znacznie bardziej zawodne niż buty nowe, z atestami.