Mamy gorące lato, chodzimy w powiewnych, delikatnych sukienkach i japonkach. Wakacyjny klimat wszędzie wokół. Idealnym dodatkiem do lekkich stylizacji jest biżuteria artystyczna ręcznie robiona.

Najczęściej ma bardziej filuterny charakter, jest ciekawsza i przede wszystkim – każdy przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju. To głównie odróżnia tego typu ozdoby od tych, które możemy zakupić w markowych sieciowych sklepach z biżuterią. Wielu kobietom ręcznie wykonywana biżuteria kojarzy się głównie z byle jakim sznurkiem zawiązanym wkoło jakiegoś kamyczka. Błąd! Wystarczy tylko rozejrzeć się w sklepach oferujących takie błyskotki, stacjonarnych lub internetowych, aby dowiedzieć się, że ręcznie robiona biżuteria jest niezwykle piękna.

Biżuteria Natalii Jaroszewskiej
Autor: K.Łebska
Źródło: K.Łebska

Wyrabiana z najróżniejszych materiałów –srebra, złota, różnego rodzaju metali, kamieni szlachetnych, półszlachetnych ale i na przykład akrylowych – które są tak samo urodziwe, a jednak tańsze – tutaj dowiesz się więcej. Zwróćmy na to uwagę, gdyż biżuteria tego typu nie należy do tanich. Zrobienie jednego naszyjnika, czy pary kolczyków, to długie godziny bardzo dokładnej pracy. Najpierw projekt, rozplanowanie kolorystyki, rozmiaru, kształtu, w dalszej kolejności dobór materiałów i wreszcie sama praca nad stworzeniem takiego elementu.

Gdy planujemy kupić dla przykładu kolczyki ręcznie robione zwróćmy uwagę na szczegóły. Istotne jest by były dobrze wykończone, dość lekkie i najlepiej miały srebrne bigle – zwykły metal może uczulać, a na pewno nie nabywamy kolczyków dlatego by zalegały w pudełku. Zwracajmy też uwagę na spojenia fragmentów, zapytajmy sprzedawcę czy w razie jakiegoś wypadku oferuje też naprawę. Warto wiedzieć czy naprawy są w cenie. W razie gdy odpadnie kamień czy oczko z pierścionka nie będziemy mieli problemów z szybkim doprowadzeniem naszych ozdób do idealnego stanu.

biżuteria
Autor: diva
Źródło: diva

Biżuteria artystyczna jest piękna i co bardzo ważne – niepowtarzalna – tutaj dowiesz się więcej. Artyści tworzący tego rodzaju ozdoby zwykle robią je w jednym tylko egzemplarzu. Nawet kolczyki w parze mogą nieznacznie się od siebie różnić, co jedynie dodaje im specyficznego uroku. Jeśli zdecydujemy się na nabycie ręcznie robionej biżuterii i wybierzemy ją uważnie – będzie starannie i dokładnie wykonana – na pewno będziemy cieszyć się nią przez wiele lat. Biżuteria (dla katolików boskabijoux.pl/) biżuteria – piękne damskie bransoletki ze skóry