Klasyczne golenie na mokro przy użyciu maszynki na żyletkę bądź przy pomocy brzytwy dawno zapomniano. Wyraźna większość współczesnych mężczyzn stawia na golenie masowo wytwarzanymi maszynkami o charakterze jednorazowym bądź maszynkami , które do działania potrzebują prądu. Wraz jednak z pojawieniem się stylu vintage wraca wśród mężczyzn moda na tradycyjne golenie. Golenie maszynką, która ma charakter jednorazowy wymaga użycia kremu lub żelu do golenia.

maszynka do golenia na żyletki
Oba wskazane kosmetyki mają grono fanów, jednak żele do golenia kupowane są znacznie częściej. Żele (więcejo tym: Loki Koki) do golenia są z pewnością niezwykle wygodne w użyciu, do tego sprzedawane są w naprawdę szerokim wyborze (czytaj ). Znalezienie dopasowanego do typu cery żelu do golenia nie jest więc trudne. W wielu krajach, w tym również w Polsce, wzrasta jednak liczba mężczyzn, którzy decydują się na golenie tradycyjne przy pomocy maszynki z żyletką. chłopiec (zobacz jak dbac o brode) taką klasyczną maszynką wymaga kilku dobrych akcesoriów i oczywiście kosmetyków.

Wśród zwolenników tradycyjnego golenia ogromną popularność zdobyła marka Edwin Jagger Razor. Ciesząca się uznaniem marka Edwin Jagger Razor to jednak o wiele więcej niż tylko środki kosmetyczne. To również niezwykle stylowe maszynki przeznaczone do golenia dla rzeczywiście wymagających panów. Mężczyźni, którzy wybrali tradycyjny sposób golenia potrzebują o wiele więcej akcesoriów, potrzebują również dobrych kosmetyków, które sprawią, że golenie będzie prostsze. Jednym z obowiązkowych kosmetyków są balsamy przed goleniem, ale też kremy, ałun oraz pianki.

Znaczna większość z nich wytwarzana jest z naturalnych składników, które nie podrażniają oraz nie przesuszają skóry. W zależności od tego, jakiego rodzaju produkt wybierzemy – czy będzie to żel czy pianka do golenia cena będzie bardzo zróżnicowana . Im więcej będzie w niej składników o naturalnym pochodzeniu, tym cena produktu będzie bardziej rosła. Rzecz jasna świetnie sprawdzają się również pianki oraz żele o niższej cenie, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, których cera nie pokrywa się łatwo podrażnieniami. Zadaniem tego rodzaju środków kosmetycznych jest zmiękczenie zarostu, dzięki czemu golenie jest łatwiejsze. Do tego pianki, żele bądź kremy do golenia poprawiają nawilżenie skóry. Aby zorientować się jak kształtują się ich ceny, można w Internecie wprowadzić frazę takie jak „pianka do golenia cena”.