Precjoza damy rzadko kiedy nabywają same dla siebie. Przeważnie czekają aż ich ukochany wreszcie obdaruje ich łańcuszkiem. Pewnikiem, aby posiadać biżuterię dobraną doskonale jest jednakże tylko jedna sytuacja – gdy nabędziemy ją sobie same.
Perfekcyjna biżuteria powinna pasować do czterech rzeczy: twego rodzaju urody, twojej garderoby, twego stylu, twojego portfela.

Z pewnością musisz wziąć pod uwagę odcień biżuterii (błękitny topaz pasuje do blondynki albo osoby o typie urody „zima” zaś niekoniecznie będzie rewelacyjnie wyglądał u „jesieni”) jak też jej kontur. Precjoza może tuszować niektóre mankamenty urody czy uwydatniać to, co w nas najpiękniejsze. Biżuteria (najmodniejsze naszyjniki z pereł) dobrana do konfekcji. Tutaj przede wszystkim kieruj uwagę na kolorystykę garderoby a także tkaninę z jakiego wykonane są twe ciuchy. Wielbicielki naturalności będą lepiej czuć się w biżuterii z rzemieni, koralików lub lampworków niż syntetycznych szmaragdach. Z drugiej natomiast strony, do używanej na co dzień garsonki nie za każdym razem konweniuje sznur korali, odpowiednia natomiast będzie biżuteria srebrna. Nabywając biżuterię dla siebie, nierzadko ulegamy pokusie, by kupić coś oryginalnego, całkiem innego aniżeli to, co posiadamy w swoich szafach – . Warto jednakże pamiętać o tym, iż jeżeli zakupisz biżuterię, której nie będziesz mieć do czego założyć, będzie cię jedynie frustrować.
pierścionki srebrne
Autor: KEEN

Analogiczny problem będzie ze stylem – jeżeli na co dzień wkładasz sweterki oraz dzianinowe garsonki, to awangardowej biżuterii – chociażby najładniejszej – nie będziesz mieć kiedy włożyć. Zwróć uwagę na to, w jakich ciuchach najczęściej chodzisz a także do jakich sytuacji wymagasz precjozów.

Kupowanie biżuterii tylko dla jej formy jest miłe, jednak jeśli nie będziesz jej mieć do czego założyć, nikt nie spostrzeże jej piękna. Zwróć uwagę na pierścionki srebrne, które pasują niemal do wszystkiego.