Torebka jest zauważana jako pewnego rodzaju atrybut kobiecości, jednakże do spełnienia ma szereg całkiem innych ról. Wyraża ona charakter kobiety, jej sposób bycia, ale zarazem jest efektywnym uzupełnieniem i ozdobą całego stroju.

torebki
Źródło: kraina-stylu.pl
Kupując torebkę, musimy mieć pojęcie, jakie będzie jej przeznaczenie. Jeżeli ma to być torebka, jaka będzie jedynie uzupełnieniem kreacji wieczorowej, nie będziemy się rozglądać za wielkimi workami, w których zdołamy pomieścić wiele rzeczy. Do kreacji wieczorowej torebka powinna doskonale pasować, tak kolorem, jak i stylem. Mimo pozorów to właśnie takie dodatki, jak na przykład torebka decydują o całkowitym wyglądzie naszego ubioru. Warto zatem poświęcić wiele uwagi temu, żeby wybrać właściwą torebkę. Często może ona kosztować drożej aniżeli nasza suknia – popularna strona.

Najlepiej do kreacji wieczorowej dopasować względnie niewielką torebkę, która będzie estetycznym uzupełnieniem. Nie zmieścimy w niej wielu obiektów, ale na pomadkę, klucze do samochodu i pieniądze powinno jak najbardziej wystarczyć miejsca. Torebka do kostiumu wyjściowego winna przykuwać spojrzenia, ale zarazem winna dobrze komponować się z kierunkiem i kolorystyką naszego kostiumu. Na wieczorowe wyjście warto wybrać torebkę na łańcuszku, bądź ze zdobieniami z cyrkonii, ćwieków itp. Im mniejsza torebka, tym bardziej będzie ona pasowała do całej sytuacji.

Zupełnie inne kryteria wyboru należy przyjąć, jeżeli kupujemy torebkę do noszenia na co dzień. Jej rozmiary będą dużo większe, acz to zależy od naszego zajęcia. Z pewnością większą torebkę nabędzie studentka, która nosi z sobą książki a także notatki, a mniejszą wytworna bizneswoman, która prócz torebeczki ma z sobą reguły aktówki damskie. Każda kobieta świetnie wie, które rzeczy musi nosić ze sobą. Powinna zatem dobierać torebeczki w taki sposób, aby wszystkie potrzebne jej na co dzień rzeczy zmieściły się do torby. Czasem pani nosi ze sobą tylko portmonetkę, klucze oraz telefon, zaś czasami pół kosmetyczki, książki jak też wiele innych przedmiotów.

torebka
Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiste jest to, że każda pani potrzebuje troszkę innej torebki. Istotne jest, by torebka była wygodna – ani nazbyt mała, ani zbyt duża. Torba musi bowiem spełniać funkcje praktyczne. Winna mieć zatem stosowną dla użytkowniczki liczbę przegródek. Teraz starczy wyszukać odpowiedni sklep z torebkami, i można przebierać – pooglądaj.