Współcześnie wybór strojów na studniówkę jest duży. Można wybrać spośród wielu modeli, trendów i barw.
Choć czarny pozostaje najpopularniejszym kolorem kreacji na bale maturalne, to wcale nie znaczy, że powinniśmy się ograniczać tylko do niej.

Wręcz przeciwnie, pięknie wyglądają sukienki studniówkowe w kolorach lazurowego, koralowego. Oba szykowne i kobiece uwydatnią subtelną, dziewczęcą urodę. Równie popularne są jednak jeszcze mniej oczywiste barwy, a wachlarz, z którego zdołamy wybierać, jest istotnie szeroki. Sukienki studniówkowe mogą być również złote, w kolorze zieloności, łososiowym różu, a nawet fioletowe. Idealna mała czarna też będzie doskonałym wyborem. Jeśli zostaniemy przy jej sztandarowej edycji kolorystycznej i zdecydujemy się na klasyczny krój, to taka sukienka będzie mogła nam służyć również na różne okazje.
sukienki studniowkowe
Kolekcja kominów Joannahorodyńskagatta
Autor: Gatta
Źródło: Gatta
W czasie poszukiwań stosownej kreacji na zabawę studniówkową pod uwagę powinno się wziąć przede wszystkim gatunek sylwetki. Najlepszym doborem dla dziewczyn o figurze gruszki będzie sukienka z rozkloszowaną spódnicą i dopasowaną górą. Dobrze, jeżeli ma pas, jaki pozwoli zaakcentować wąską talię. W wypadku bardzo chudych sylwetek, sprawdzi się sukienka warstwowa. Krój z falbankami doda sylwetce chłopczycy kobiecości. Natomiast nastolatkom o figurze klepsydry zaleca się wybrać dopasowane modele sukienek, które uwidoczniają świetne proporcje sylwetki

Jednakże bez względu na krój, czy kolor, najistotniejsze jednak jest to, ażeby wybrać sukienkę, w jakiej czujemy się komfortowo, jesteśmy sobą i wygodnie przetrwamy szaleństwo nawet do rana.