Obecnie do profesjonalnego salonu kosmetycznego zaglądamy nie tylko po to, by poddać się popularnym zabiegom upiększającym. Coraz szersze wykorzystanie w klinikach medycyny estetycznej znajduje laser. W jaki sposób jest wykorzystywany i czy jego stosowanie nie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia?

Makijaż
Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Laser w medycynie estetycznej jest stosowany w wielu różnorodnych zabiegach. Przy jego użyciu przeprowadza się usuwanie makijażu permanentnego brwi, spłycenie zmarszczek, usuwanie blizn po wypryskach. Powszechne wykorzystanie lasera to także depilacja laserowa Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – panie w każdym mieście chcą mieć nieskazitelnie gładkie nogi bez konieczności ciągłego usuwania owłosienia.

Coraz większa grupa osób decyduje się także na usunięcie malunku na ciele, wykonanego w młodości. Jeżeli chodzi o usunięcie tatuażu Warszawa posiada wiele specjalistycznych salonów medycyny estetycznej, w których bez trudu można ten zabieg wykonać za pomocą najnowocześniejszego lasera.

Czy wykorzystanie laserów w kosmetyce rzeczywiście jest tak popularne? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, wystarczy przejrzeć dostępne w sieci anonse: depilacja laserowa, usunięcie tatuażu Warszawa, lub usuwanie makijażu permanentnego brwi – tego typu treści jest ogromna ilość! Dlaczego laser jest lepszy od chirurgii plastycznej i od silnie działających specyfików chemicznych?

Przede wszystkim kuracje przeprowadzane laserowo są mniej inwazyjne i nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji po zabiegu. Poza tym, w przypadku wykorzystania najnowocześniejszych laserów prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek blizn po zabiegu jest niemal równe zeru. Po użyciu sprzętu skóra może pozostać lekko obrzęknięta przez kilka godzin czy dni, ale po niedługim czasie nie ma żadnego śladu, świadczącego o przeprowadzonym zabiegu.

Używanie lasera do pozbywania się zbędnego owłosienia, usuwania tatuaży, czy usunięcia źle zrobionego makijażu permanentnego jest uznawane za metodę niemal bezbolesną. W przypadku zastosowania na wyjątkowo wrażliwe obszary ciała, wystarczy zastosować wcześniej maść znieczulającą.

Zwykle zabiegi przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych technologii powinno się powtórzyć parę razy, by otrzymać pełną ich skuteczność, a ich cena nie jest zbyt niska, jednak należy być świadomym, że w tym przypadku inwestujemy we własny komfort psychiczny i w atrakcyjny wygląd, jest to więc inwestycja, która się opłaca.
Autorem wpisu jest Gabinet medycyny estetycznej Klinika Miracki