Wyposażyć salon fryzjerski nie jest wcale tak łatwo. Na rynku jest całą gamę nie tylko producentów mebli sprzedających umeblowanie do salonu, ale przede wszystkim twórców narzędzi. I to one, oprócz talentu fryzjerskiego, w dużej mierze, decydują o popularności takiego salonu.

Prostownice do włosów
Źródło: lokikoki.pl

Co każdy salon fryzjerki powinien posiadać? Jakie usługi fryzjerskie może dzięki nimi świadczyć? Te pytania powinien zadać sobie każdy, kto w najbliższym czasie chce otworzyć własny biznes. Zwłaszcza, profesjonalne maszynki do strzyżenia już nie wystarczą, a rywalizacja w tej dziedzinie jest wielka.
Zwłaszcza, że w obecnych czasach kobiety mimo posiadania różnych fryzjerskich narzędzi na prywatny lubią wybierać się do fryzjera. No przecież włosy wyprostowane w salonie fryzjerskim, mimo że prostownice do włosów w ofercie lokikoki znajdują się w łazience, lepiej się układają.

Klienci, zwłaszcza kobiety patrzą na kosmetyki, które używa się do modelowania włosów. W każdej drogerii można kupić standardowe szampony, ale fryzjerzy powinni stosować kosmetyki wyprodukowane.

Aby włosy były zdrowe musimy je pielęgnować. Domowe sposoby są dobre, ale tylko krótką metę. Nic nie zastąpi zabiegów u specjalistów. Dotyczy to również farbowania włosów. Ile to razy prosiłyśmy koleżankę, aby nałożyła nam farbę. Efekt był opłakany: siwe zafarbowana skóra – w większości przypadków wizyta w salonie była niezbędna by uratować, co się da. Fryzjerzy posługują się najlepszymi markami dostępnymi na rynku. Goldwell colorance to paleta kolorów posiadająca w swoim zestawie wyraziste odcienie farb.

W internecie jest wiele niezwykle ciekawych artykułów – jeśli masz ochotę poznać następny – sprawdź na portalu a nie będziesz żałować!

Idealne dla kobiet, które chcą podkreślić kolor swoich włosów w nieinwazyjny sposób. Upiększa istniejące tony sprawiając, że włosy są lekko zregenerowane.

Innym rodzajem farby do koloryzacji, której nie powstydziłby się żaden fryzjer jest Wella Touch. To nowy środek nadający włosom pełny połysku wygląd. Jeśli chcemy przejść diametralną metamorfozę, poprośmy swojego fryzjera o wykorzystanie do tego farb Wella. Efektem będziemy zachwycone: od wielowymiarowego koloru po lepszy połysk.

Przy używaniu farb pamiętajmy o jednej małej rzeczy, która każdy fryzjer powinien mieć: grzebień do pasemek. Musi być, a i owszem, ale to, co dziś potrafią z nim tworzyć mistrzowskie ręce przechodzi najśmielsze oczekiwania.
Ważnym czynnikiem mającym wpływać na wygląd włosów jest olejek arganowy. Złoto Maroka jak jest nazywany przez miłośników powoduje, że włosy są zregenerowane i właściwie nawilżone. Mimo obecności kwasów tłuszczowych, łatwo się wchłania i nie pozostawia na skórze lepkiej powłoki.