Chcesz mieć prywatny salon kosmetyczny? Fantastyczna koncepcja! Oto kilka użytecznych wskazówek, które wesprą cię w tym zamyśle. Najpierw odszukaj dobrą lokalizację na twoje SPA, najlepiej w sercu metropolii.Gdy już skończysz projektować wystrój, kolej na nabycie maszyn. Najistotniejszym urządzeniem w salonie kosmetycznym jest autoklaw kosmetyczny.

Autor: Fit4Fun
Spróbuj wykreować spokojną wyspę w centrum ruchliwego miasta, klientki z pewnością pokochają godziny wyciszenia się pomiędzy codziennymi zajęciami. Aby wykreować taki nastrój, dobrze jest obłożyć gabinet dużą ilością kwiatów. Pomyśl również o spokojnej muzyce kojącej, płynącej cichutko z dyskretnie ukrytych głośników. W hallu muszą stać miękkie kanapy.

W naszym kraju, podobnie jak w grupie krajów Unii Europejskiej, istnieje obowiązek odkażania instrumentów zabiegowych. Dezynfekowanie ekwipunku jest niezbędne, gdy istnieje szansa zainfekowania pacjenta. Dlatego też każdy salon SPA (zobacz ofertę herbarium chomiąża) ma mieć koniecznie porządny autoklaw kosmetyczny (maszyny do pedicure), który błyskawicznie oczyszcza zużyty sprzęt. Mikroby są eksterminowane przez dużą temperaturę i solidne ciśnienie w czasie paru minut. Nie zapominaj, że autoklaw musi być dopasowany do rodzaju narzędzi, których używasz.

kosmetyki
Autor: REF Polska
Źródło: REF Polska

Suszarka hełmowa (kosmetyczne fotele elektryczne) to inny obligatoryjny zakup w dobrym salonie odnowy biologicznej. Efektywne osuszanie fryzury to podstawa. Dobrze jest kupić solidne siedziska z dostosowaniem wysokości, by suszące włosy nie cierpiały na ból krzyża.

Jak już analizujemy kwestię siedzisk, trzeba wspomnieć o innym istotnym elemencie w twoim prywatnym gabinecie SPA. Fotele fryzjerskie to rzecz, na której nie należy skąpić. Zdobądź te, które mają dużą regulację kąta oparcia i pochylenia, tak, aby klientka siedziała wygodnie, a fryzjer miał ułatwioną pracę.

I na koniec praktyczna frezarka do paznokci. To wspaniałe urządzenie pozwala na skuteczną korektę płytki paznokcia. Higiena paznokci to nie tylko regulacja długości, ozdabianie i zmywanie. To również właśnie wyrównywanie nierówności na powierzchni.

Źródło: