Perfumy to sztuka i rzemiosło równocześnie. Podobnie jak wszelka pozostała sfera sztuki, także i perfumy posiadają swą historię, własne stylistyczne okresy, sławnych stwórców, wreszcie posiadają też doskonałe dzieła, przełomowe i wyjątkowe.

zapach
Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Imponujące perfumy Creed to królewskie wonie, które zachwycą każdego również najbardziej wymagających konsumentów. Renoma pachnideł którą jest Creed, oprócz długiej, słynnej przeszłości, jest wyjątkowa też z powodu na stosowanie dawnej techniki przetwarzania rzadkich składników wyselekcjonowanych do produkcji perfum. Wonie Creed wykorzystywały takie znakomitości, jak królowa Wiktoria, cesarz Franciszek-Józef i jego towarzyszka życia Sissi, Sir Winston Churchill czy prezydent John F. Kennedy. Współcześnie też zapachy te używa np Robert de Niro czy Sylvester Stallone. Stworzona z prawdziwych składników wielkiej jakości. Perfumy Creed posiadają w ofercie perfumy dla niewiast i facetów. Rozlewane są do stylowych fiolek będących innowacyjnym odwzorowaniem historycznych pierwowzorów. Należałoby przytoczyć chociażby legendarne pachnidło np Green Irish Tweed utworzone przez Oliviera Creeda o zapachu paproci. Poza tym ogromną sławą nasyca się owocowo-piżmowe pachnidło Creed Aventus, jaki natchniony jest dramatycznym życiem Napoleona Bonaparte. Interesujące informacje są na stronie: ciekawa strona.

drogeria
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Marka Creed to artyzm w aranżowaniu woni, tradycja, luksus i najnowocześniejsze podejście do przeszłości i dziedzictwa. Pachnidło Comme des Garçons to dzisiaj ekskluzywna francuska marka, jaka pozostała utworzona przez japońską projektantkę stylów Rei Kawakubo, która tworzy wonie kontrowersyjne z kompozycji tlenu, błysku metalu, błonników, paznokci i wiele różnych, tak samo niewyobrażalnych kompozycji. Aktualnie Comme des Garçons jest jedną w największym stopniu unikalnych marek na świecie. Szereg znanych ludzi po prostu jest pasjonatami tego baśniowego oraz kontrowersyjnego zapachu. W ofercie na rynku są perfumy dla mężczyzn i kobiece. Między 74 woni tej marki każdy odszuka zapachy dla siebie.