Prawie każda kobieta znalazła swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najważniejsze zapach. Podobno ideałem jest niepodważalnie kojarzyć się z tą samą perfumą i rzeczywiście wiele z nas przywiązuje się do właśnie swoich flakoników. Chanel No 5 to dopełnienie kobiecości i dla wielu ponadczasowy zapach. Mężczyźni powinni o tym nie zapominać.

Autor: NATURADO

Bez względu na fakt, że sławę zyskały zapachy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik charakterystycznych francuskich perfum ciągle działa na wyobraźnię. Prawie nikt nie wie, że kompozycja zapachowa została zaprojektowana w 1917 roku. Właściwe perfumy swoją premierę miały w 1922 roku. Coco Chanel (odkryj też inne kosmetyki: ) najpierw rozdała swoim wyjątkowym klientom zaledwie kilka flakoników nowych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, wtedy wprowadziła je do sprzedaży.

Tutaj wybór wygląda tak samo. Kosmetyki do makijażu nie należą do najtańszych i w dodatku długo trzeba szukać idealnych. Podkład i puder muszą być dostosowane do typu cery, a ich ceny czasami zaskakują. Trudno oszczędzać na tego typu kolorowych kosmetykach, chociaż sporo kobiet zdobywa rewelacyjne kosmetyki niedużych producentów. Cienie do powiek i tusze za mniej więcej 10 złotych mogą prześcignąć skutecznością bardzo drogie produkty. To najczęściej niekwestionowane skarby w kosmetyczce.

Podobno „piątka” powstała przypadkiem. Do przygotowanych składników dodano zbyt dużo aldehydów, co w końcu dało znany nam już efekt. Na zapach składa się ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Kolejną ciekawostką może okazać się dla czytających nowina, że to właśnie te perfumy uwielbiane były przez … nazistów. Coco była zszokowana i bała się, że zapach po wojnie zawsze będzie kojarzony negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najbardziej rozpoznawalna perfuma współcześnie. Inne typy kosmetyków, które polecamy: .

Mówi się, że kobieta powinna być oddana zapachowi, szczególnie, jeżeli znalazła perfekcyjny. Niektóre panie wybierają zapachy do części roku lub zwyczajnie do humoru. Czasami można wybrać zdecydowane Opium, a na upalny wakacyjny wieczór świetnie pasują perfumy: .