Biżuteria od wieków jest obecna w naszym życiu, dawniej oprócz samej ozdoby pełniła niekiedy niezwykle istotną funkcję symboliczną. Obecnie jej wybór jest naprawdę duży, podobnie jak ilość sklepów ją oferujących.

Nadal najbardziej ekskluzywna i pożądana jest biżuteria wykonana z najszlachetniejszych metali, czyli złota i platyny, a także również szlachetnych kamieni. Najdroższe z nich, czyli diamenty, szafiry, rubiny i szmaragdy mogą podnieść koszt ozdoby nawet do stu tysięcy złotych. Taka biżuteria sprzedawana jest przeważnie w stylowych salonach jubilerskich , w jakich nawet od patrzenia można dostać zawrotów głowy.

biżuteria, kosztowności
Autor: info-graz
Źródło: http://www.flickr.com

W zwykłych sklepach jubilerskich platyna i złoto także będą obecne, ale dużo będzie również ozdób ze srebra, z kolei jeśli chodzi o dodatki, to do dyspozycji będzie szereg pozostałych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Bardzo popularny w ostatnim czasie jest bursztyn, zarówno samodzielny, jak i razem ze złotem albo srebrem. Biżuteria bursztynowa nie jest bardzo droga, a jednocześnie bardzo dobrze się prezentuje i panie uwielbiają ją nosić.

Kolejną grupą błyskotek, dostępną w naprawdę sporych ilościach w wielu sklepach, będzie biżuteria sztuczna. Nie wymaga się od niej zbyt dużej jakości, jak sama jej nazwa wskazuje, wykonywana jest najczęściej ze sztucznych kamyków, plastików i tanich metali. Lecz niekiedy mogą się wśród niej zdarzyć faktycznie ciekawe wzory, a niezaprzeczalnym jej plusem są niskie ceny. Taka biżuteria http://www.olenkaphu.pl/ hurt w sporej liczbie oferowana jest między innymi na aukcjach internetowych, i cieszy się tam bardzo dużym powodzeniem- zobacz przykłady.

biżuteria, kryształ
Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Nie można także zapomnieć o biżuterii, jaka także jest coraz częściej wybierana przez panie ceniące sobie oryginalność i styl. Mowa mianowicie tu będzie o ręcznie robionej biżuterii, jaka w ostatnim czasie jest ogromnie popularna. Niezaprzeczalnym jej plusem jest niepowtarzalność i oryginalność. Osoby, które ją tworzą sięgają niekiedy po rozmaite mniej typowe materiały i surowce, na przykład drewno, kamienie czy koraliki.