Jednym z najstarszych leczniczych zabiegów, jakie ludzie stosują, jest masaż. Odpowiednio wykonany nie tylko bardzo dobrze odpręży i zrelaksuje, ale także pomoże w walce z licznymi dolegliwościami i chorobami. Masaże doskonale wpływają na ciało i umysł, dlatego też powinno się od czasu do czasu zrobić sobie godzinną sesję. Jest ich wiele rodzajów, w rozmaitych kulturach praktykuje się różne techniki masowania. Aktualnie nie ma żadnego problemu, żeby skorzystać nie tylko z klasycznych wersji, lecz również czegoś na przykład z Azji.

O ile rzecz jasna ktoś się na masaż – leżanki do masażu będzie decydował, bo jednak w naszym społeczeństwie ta forma leczenia nie cieszy się dużą popularnością. Mimo że masażystów oferujących tego typu usługi jest coraz więcej, to jednak wiele osób i tak nie miała nigdy okazji na przekonanie się, jaki wpływ na ciało ma masowanie. A wpływ ma ogromny, gdyż masaż – łącze – oddziałuje pozytywnie na kilka różnych układów, a lecznicze jego odmiany, przykładowo koncentrujące się na którymś z wybranych narządów znacznie mogą poprawić jego działanie.
masaż
Autor: YONELLE
Źródło: YONELLE

Porównaj –

Masaż przede wszystkim bardzo dobrze rozluźnia wszystkie mięśnie i sprawia, że są lepiej ukrwione. Pod naciskiem krew zaczyna szybciej docierać do poszczególnych narządów, dostarczając jednocześnie dużą ilość tlenu. Dodatkowo zmniejsza się ciśnienie krwi, pojawia się zwolnienie akcji serca i wyciszenie organizmu. Dotyk świetnie pomaga także zmęczonym i napiętym mięśniom. Nie na darmo sportowcy w swoich ekipach koniecznie posiadają masażystę, który stawia ich na nogi po wyczerpującym wysiłku. Pamiętać także trzeba o układzie kostnym.

Systematyczny masaż zwiększa ciężar i objętość kości sprawiając, że robią się one bardziej wytrzymałe i mniej wrażliwe na pęknięcia. Rośnie również elastyczność stawów i wiązadeł, także przyczyniając się do ich wzmocnienia. Na zakończenie warto wymienić jeszcze jeden ogromny plus masażu, a mianowicie wypoczynek i relaks. Godzina w doświadczonych rękach pozwoli naprawdę dużo zdziałać, podczas niego można się wyciszyć, wyłączyć i całkowicie zapomnieć o codziennych problemach.

Może Cię również zainteresować: