Rynek preparatów oraz produktów do pielęgnacji włosów szacowany jest u nas na kilkaset milionów złotych, jak można zobaczyć w badaniach to właśnie na włosy kupujący przeznaczają największą ilość pieniędzy. Popularność tych produktów widać zresztą bardzo dobrze w telewizyjnych reklamach. Największe firmy wydają naprawdę wysokie kwoty na to, aby promować swój najnowszy szampon do włosów czy lakier koloryzacyjny.

kosmetyki do włosów
Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, duża część tych reklam skierowana jest do panów, zwłaszcza jeśli chodzi o szampony. Ponieważ to właśnie mężczyźni mają częściej problemy z łupieżem, to produkty leczące ten problem są bardzo często promowane i reklamowane. Za to w przypadku kobiet przeważnie w spotach reklamowych można zobaczyć różne preparaty do farbowania, tu dominuje kilku dużych graczy, którzy mają opanowane zdecydowaną większość tego rynku.

Jeżeli chodzi o jakość sprzedawanych produktów, to raczej im nic zarzucić nie można, lecz ogromne sumy przeznaczane na reklamę i promocję powodują, że wiele z nich będzie dość dużo kosztować. A przecież niewiele osób wie, że znacznie lepsze jakościowo kosmetyki w podobnym zakresie cenowym można kupić w profesjonalnych fryzjerskich sklepach. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są specjalnie promowane, bo wykorzystują je najczęściej fryzjerzy, lecz ostatnio coraz częściej da się tam także zobaczyć zwykłych klientów, kupujących na przykład tutaj – kosmetyki dla fryzjerów.

Być może jest to rezultatem zwiększającej się popularności internetowych sklepów z takimi wyrobami, da się w nich bowiem znaleźć nie tylko szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji, ale także porządne akcesoria do włosów i sprzęt przydatny podczas niektórych zabiegów. Polecany sklep to . Klientki, bo to panie właśnie najczęściej robią zakupy w takich sklepach, doceniają profesjonalną jakość sprzedawanych tam preparatów. Wiele z nich po spróbowaniu ich nie chce już wracać do tego, co jest tak promowane w telewizji. Za bardzo podobne pieniądze mogą bowiem dostać kosmetyki dużo lepiej radzące sobie z włosami, a także mające dużo lepszą jakość od tych, jakie można kupić w zwykłych sklepach.