Sporo osób boryka się z różnymi problemami między innymi są one związane z naszą skórą. Niektórzy podczas upałów nadmiernie się poci, co gorsza owa przypadłość jest spotykana nawet, gdy za oknem temperatura nie jest bardzo wysoka, a nadpotliwość jest naprawdę dużym problemem. Wszyscy kiedyś mieliśmy jakieś plamy potu na bluzce.

epilacja:
Było to związane z wysoką temperaturą, stresem, czasem złym materiałem z jakiego była zrobiona koszulka. Pamiętamy zapewne, że nie była to zbyt komfortowa sytuacja. Jednak, jeżeli taka sytuacja zdarza się rzadko nie musi się martwić, gorzej, kiedy takie sytuacje zdarzają się na każdym kroku wtedy często jedyną opcją na to, by dobrze wyglądać jest wzięcie prysznica i zmiana ciuchów, a jak wiadomo nie zawsze mamy taką możliwość. To naprawdę bardzo kłopotliwa sprawa. Dziś jest sporo produktów na nadpotliwość (więcej o tym pod tym linkiem), które sprawią, że pocenie się nie będzie aż tak uciążliwe. Do takich produktów należą tabletki, żele do kąpieli. Powinniśmy jednak w pierwszej kolejności iść do lekarza, by dowiedzieć się czy nie ma jakiejś poważniejszej przyczyny tak obfitego pocenia się. Innym problemem są przebarwienia, te da się usunąć, jednak usuwanie przebarwień (przeczytaj o nich na ) nie jest łatwą sprawą. Jeżeli chcemy by przebarwienia zniknęły musimy udać się do dermatologa, ten powie nam czy wystarczą maści lub pasty robione, czy też trzeba będzie skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Wiele przebarwień da się usunąć jedynie metodą laserową.

WŁOSY, KTÓRYCH CHCEMY POZBYĆ SIĘ NA ZAWSZE

Zabiegi kosmetyczne
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele kobiet denerwuje się, gdy kolejny raz musi sięgać po maszynkę do golenia, dlatego warto pomyśleć o epilacji. Epilacja to zabieg, który pozwala nam pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Jest to związane z pozbywaniem się włosków wraz z cebulkami, przez, co te nie mogą odrosnąć. Najbardziej popularną metodą są zabiegi laserowe. Oczywiście taki zabieg za pomocą lasera trzeba powtórzyć kilka razy, żeby włoski w danym miejscu przestały się pojawiać. Oczywiście we współczesnym świecie na tego rodzaju zabiegi decydują się również panowie mający problem ze zbędnym owłosieniem. W trakcie epilacji, to znaczy między kolejnymi sesjami z laserem nie można chodzić na solarium i trzeba uważać na podrażnioną skórę. Jeśli chodzi o koszty tego rodzaju zabiegu to wynoszą one od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wszystko zależy od powierzchni ciała jaką będziemy chcieli poddać zabiegowi. Jednak mimo ceny jest to zabieg, który naprawdę polepsza komfort życia, warto, więc zainwestować te parę groszy.