Jak dbać o włosy? To z pozoru nietrudne pytanie. Czy zdajesz sobie sprawę jednak, jak prawidłowo wybrać szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Czy jesteś świadoma zalet, posiadanych przez olejek arganowy i czy wiesz jak się go stosuje? I, o ile planujesz sama tworzyć swoje fryzury, jaki sprzęt będzie konieczny?

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Rozwiązanie wszystkich tych problemów znajdziesz w tym oto niedługim artykule. Zapraszam do lektury.

Cierpiąc na łupież, musisz wiedzieć, z którą odmianą tej przykrości się męczysz. Dzięki temu będziesz wiedziała, jakie szampony do włosów zaprzęgnąć do walki z problemami skóry głowy. Jeśli masz łupież zwykły, przydadzą się kosmetyki z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. W wypadku, gdy odpadającej skórze czaszki towarzyszy intensywny łojotok, pomogą takie związki, jak flutrimazol , czy cyklopiroks. Agresywne odmiany łupieżu, to znaczy świąd i zapalenie skóry, skutecznie usuną nakładane miejscowo szampony lecznicze. Najlepiej, żeby miały w sobie ketokonazol.

Do pielęgnacji włosów świetnie przydaje się dostępny pojedynczo lub w szamponie artego olejek arganowy. Ma on dużo tokoferolu, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, co gwarantuje efekt świeżości i połysku. Jego minusem niestety okazuje się mało atrakcyjny zapach. Olejek arganowy należy wcierać parę razy tydzień, zalecam robić to przed kąpielą.

Pragnąc solo bądź z pomocą koleżanki układać ciekawe fryzury, nie obędziesz się bez dobrego zestawu akcesoriów. Zwykłe nożyczki są bezużyteczne. Zdobądź polecane suszarki do włosów oraz tzw. degażówki, czyli nożyczki zawierające grzebyczki na jednej lub na dwóch stronach noży. Sprawią, że otrzymasz wspaniały efekt cieniowania włosów. Do boków i karku konieczne będą ci firmowe maszynki do strzyżenia, najlepiej z akumulatorkiem, co zostawi sporą wolność ruchów.