Wysuszone ostrym słońcem włosy, opornie poddadzą się stylizacjom. Jak je czesać, by zawsze wyglądały ślicznie?

Pianki do włosów to nieoceniony kosmetyk https://www.permanent24.pl w każdej łazience. Upraszczają układanie fryzury, sprawiają, że jest trwała, a włosom dają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać najlepsze pianki do włosów. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają i nie przylizują włosów. Wyróżnia je także wyjątkowa wydajność, gdyż do utrwalenia fryzury wystarczy zaledwie odrobina kosmetyku. W wypadku krótkich włosów będzie to kulka rozmiarów orzecha włoskiego, natomiast w przypadku dłuższych pasm – kulka rozmiarów małej pomarańczy.

Kosmetyk (http://www.beautikon.com/marka/holika-holika.html) należy równo wetrzeć w pasma, ale nigdy w skórę głowy. Później kosmyki należy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć za pomocą okrągłej szczotki. Po wysuszeniu pasma są gotowe do dalszych kroków stylizacji. Pianki do włosów najczęściej wzbogacone są o specjalistyczne składniki, które chronią pasma przed wysoką temperaturą, dlatego też warto używać kosmetyku też przed prostowaniem pasm. Taka fryzura sprawdza się przy każdej okazji, zarówno służbowej, jak i na prywatnym spotkaniu.

najlepsze prostownice do włosów
Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku systematycznego prostowania pasm, dobrze jest zainwestować w urządzenie wysokiej jakości. Obecne w polskich sklepach prostownice do włosów różni stopień ochrony fryzury. Dobrze wytypować spośród nich tę, która pracuje skutecznie, ale jednocześnie delikatnie. Prostownice do włosów różnią się ilością dostępnych funkcji, różna jest też cena. Ich koszt wynosi od jedynie 30 złotych aż do 400 złotych! Bez znaczenia na to, którą kupimy, nie zapominajmy, że kosmyki domagają się czasem odpoczynku od prostownicy.

Należy zadbać też o ich dogłębne odżywiania. Znakomicie sprawdzą się odżywcze maseczki i odżywki, godne polecenia jest również systematyczne stosowanie olejów do włosów. Odrobina wymieszana z szamponem nada kosmykom miękkość i intensywny połysk.

Stosownie dobrane pianki do włosów nie tylko utrwalą stylizację, ale też będzie pielęgnować kosmyki. Ochroni je przed szkodliwą temperaturą w czasie stylizacji, ale także doda połysku i odżywi.