Dla obywatela południowej Polski, który planuje porobić spore zakupy w firmowych sklepach, kraków staje się najlepszym rozwiązaniem. Gród królów przyciąga mnogością galerii handlowych i marketów, z dobrym skutkiem spełniając potrzeby miastowych i przyjezdnych konsumentów. To rewelacyjne miejsce na buszowanie wśród półek, nieważne czy podróżujemy samochodem, pociągiem czy autobusem.

witryna sklepowa
Autor: Viktor & Rolf
Źródło: Viktor & Rolf

Najrozleglejsza to postawiona sześć lat temu Galeria Krakowska. Stoi ona w samym sercu miasta, na miejscu nieistniejącego dworca autobusowego. Przestronne powierzchnie handlowe i usługowe są złączone przejściem z dworcem PKP, co niewątpliwie staje się komfortowym pomysłem dla wszystkich przyjezdnych. galeria (sprawdź serwis) Krakowska ma prawie 300 punktów sprzedaży, w tym sklepy najchętniej kupowanych firm, spełniając w zasadzie każdą potrzebę konsumenta.

Dla przyjeżdżających autem, wygodne jest inne. Chodzi tu o galerię M1. Położona nieco na uboczu, oferuje bogatą liczbę sklepów i firm usługowych. Dobry dojazd do niej znajduje się od strony Zakopanego i Katowic.

Autentycznie nowy  sklep Big Star
Autor: Big Star
Źródło: Big Star

W pobliżu leży także galeria (więcej opinii na ten temat) Kraków Plaza. Spośród pozostałych wyróżnia ją posiadanie wewnątrz wielkiego multipleksu Cinema City. Na południu miasta Kraka zaś leży popularna Bonarka City Center. Jeszcze niżej w stronę Zakopanego znajdziemy Galerię Handlową Solvay, mieszczącą m.in. elektromarket Media Markt. Dla żyjących na południowy zachód od Krakowa zalecam galerię Skawina. Ma ona trochę bardziej skromną ofertę, lecz za to wydaje się bardziej kameralna, mniej zatłoczona i nie trzeba przebijać się przez często zakorkowane wloty do Krakowa.

Źródło: King-square