Jednym z bardzo często kupowanych w sieci produktów są najróżniejsze ubrania. Najpopularniejsza jest cały czas bielizna, sklepy ją oferujące są jednymi z pierwszych, jakie zaczęły działać w internecie. Ogromnym ich plusem jest spora anonimowość i dyskrecja, w przypadku takiego sklepu można bez żadnego skrępowania kupić coś, na co większość ludzi nie odważyłoby się w zwykłym miejscu.

obuwie
Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym bielizna jeszcze się tym cechuje, że zakupić ją można bez przymierzania, jeżeli będzie się znało swoje rozmiary, to nie będzie żadnych problemów z wybraniem. Jeżeli więc ktoś potrzebuje zakupić koszulki nocne (przeczytaj na stronie), biustonosze czy stringi, to w sklepie internetowym zrobi to bez niebezpieczeństwa, że coś nie spasuje. Coraz więcej produktów bieliźnianych można także kupić na serwisach aukcyjnych, jakie obok internetowych sklepów zyskują coraz większe znaczenie w handlu. Zresztą wiele sklepów prowadzi sprzedaż i przy pomocy wirtualnego sklepu, i równocześnie na internetowych aukcjach, więc możliwości są rzeczywiście całkiem spore.

moda męska
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo dużo konsumentów kupuje również w internecie różne obuwie. Wprawdzie wielu osobom się wydaje, że kupowanie butów bez mierzenia jest trochę ryzykowne, ale przy dobrych markach takiego ryzyka nie ma. Jeśli ktoś wie, jaki rozmiar danej firmy ubiera, a to można sprawdzić wybierając się do jakiegoś stacjonarnego sklepu żeby przymierzyć, to nike buty damskie może kupować bez żadnej obawy (sprawdź więcej).

Bez znaczenia jaki model się wybierze, każdy z nich będzie pasował, bo dobre marki mają bardzo powtarzalną numerację. Tak samo będzie się sprawa miała z innymi częściami garderoby, takimi jak koszule męskie wólczanka, tu także ktoś, kto będzie znał rozmiarówkę danego producenta może bez przeszkód kupować kolejne artykuły. Ogromną zaletą sklepów w internecie jest możliwość zwrotu w przypadku, gdy z jakiegoś powodu coś nie będzie pasowało. Z tego też powodu z ubraniami typu kurtki damskie zimowe także można zaryzykować zakupy, bo jeśli coś nie będzie pasować zawsze można będzie odesłać je z powrotem.